Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ratunku, mam zmarszczki

Pierwsze kurze łapki to nie koniec świata, jednak większość z nas ma problem z ich akceptacją. Podpowiadamy, jak dbać o siebie, by zachować zdrowy wygląd i dobre samopoczucie.

Kolagenowe ubytki w okolicach oczu, na czole i szyi, czyli zmarszczki zaczynają pojawiać się już po 25. roku życia. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest...opalanie.
Słońce jest odpowiedzialne za 80 procent wszystkich zmian skórnych na twarzy!

Zmień złe nawyki

Bardzo szkodliwa jest klimatyzacja, która wysusza skórę. Również odchudzanie się i wiążące się z tym wahania wagi, są zabójcze dla jędrności skóry. Stres, palenie, niedobór snu czy brak demakijażu to kolejne czynniki, które należy wyeliminować, ponieważ niekorzystnie wpływają na kondycję twarzy. Oprócz tego warto działać profilaktycznie.

Nawilżaj od środka

Woda jest najlepszym sprzymierzeńcem w walce z pierwszymi zmarszczkami. Postaw na kremy nawilżające z dodatkiem kompozycji witamin A, C i E. Ponadto włącz do swojej codziennej diety soczyste warzywa i owoce, zdrowe tłuszcze i wodę mineralną.

Reklama

Codzienna pielęgnacja

Do mycia twarzy używaj emulsji bez mydła, płynu micelarnego, mleczka lub toniku. Zwykłe mydło niszczy płaszcz lipidowy i wysusza naskórek. Nie trzyj skóry płatkiem zbyt mocno, to może pogłębić bruzdy. l Delikatne wklepanie nawilżającego kremu pobudzi krążenie.

Przed snem

Pamiętaj o demakijażu! Nasączony płatek potrzymaj chwilę na zamkniętej powiece. Zmywaj ruchem od zewnątrz do wewnątrz. Skóra regeneruje się najintensywniej nocą, więc nałóż odżywczy krem. 

Śpij na płasko

Zmarszczki na szyi często są spowodowane spaniem na wielu spiętrzonych poduszkach.

NHL

Dowiedz się więcej na temat: zmarszczki | jak pozbyć się zmarszczek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje