Reklama

Reklama

Poranny kwadrans

Zasady porannej pielęgnacji

Pierwsze minuty dnia decydują o najbliższych godzinach. Jeśli zaczynasz poranek od pośpiechu, skurcz żołądka i podkrążone oczy masz gwarantowane!

Poranek zacznij... wieczorem. Gdy ubranie przygotujesz poprzedniego dnia, unikniesz stresu szukając np. pasujących do siebie skarpetek. Pamiętaj jednak, że pogoda lubi zaskakiwać i przed wyjściem w t-shircie sprawdź, czy przypadkiem nie spadł śnieg...

Reklama

Idealne wstawanie


Jeszcze do niedawna polecano, aby natychmiast po wstaniu szeroko otworzyć okno i zrobić kilka wdechów i wydechów. Dziś lekarze twierdzą, że nagłe wdychanie chłodnego powietrza jest szkodliwe - powinno ono mieć temperaturę pokojową. Tak samo z gimnastyką - nie można zaraz po przebudzeniu wykonywać forsownych ćwiczeń, bo gwałtowne ruchy, gdy ciało jest jeszcze zdrętwiałe, mogą zniszczyć kręgosłup!

Najpierw trzeba przyzwyczaić ciało do pozycji pionowej, czyli wstawać powoli, po rozciągnięciu się w łóżku, a potem można wykonać kilka wymachów rąk, aby usunąć odrętwienie. Do łazienki idź na... palcach. Rehabilitanci twierdzą, że to świetny sposób na rozbudzenie i zdrowy kręgosłup.

Czas na prysznic


Szybki prysznic pomaga się obudzić. Woda nie może być jednak zbyt zimna (chyba że jesteś morsem), ale też nie za gorąca. Najlepiej, aby miała ok. 20 st. C. Pod prysznicem przyda się szorstka rękawica, myjka z luffy czy szczotka, którymi wykonasz masaż.

Umyj włosy i nałóż odżywkę. Zawiń włosy w ręcznik i wytrzyj się. Nałóż balsam. Najlepiej, aby pachniał cytryną, bo taki zapach pobudza produkcję norepinefryny, hormonu powiązanego z energią.

Poranna pielęgnacja


Kolejne minuty poświęć twarzy. Po oczyszczeniu skóry płynem micelarnym nałóż na nią silnie działający krem dobrany do problemu, z jakim się borykasz, wieku i typu cery. Jeśli jednocześnie chcesz przeciwdziałać kilku problemom, jak np. trądzik i zmarszczki, kup kosmetyk multifunkcyjny.

Zanim umyjesz zęby, spłucz odżywkę z włosów. Gdy skończysz szorować zęby, kosmyki zdążą lekko przeschnąć. Teraz ułóż włosy i idź na pożywne śniadanie (kromka chleba, musli, owoc). Dopiero po nim ubierz się i umaluj.

Ciało: 5 minut
Stojąc pod strumieniem chłodnej wody, wykonaj masaż. Zacznij od prawej ręki albo stopy i posuwaj się w kierunku serca. Zabieg zakończ strumieniem zimnej wody. W ten sposób poprawisz ukrwienie skóry i nadasz jej ładny kolor.

Twarz: 3 minuty
Kosmetyki nakładaj od dolnych części twarzy do górnych, z kierunku zewnętrznego do wewnętrznego. Krem wmasowuj ruchami okrężnymi.

Zęby: 2 minuty
Szczoteczkę ustaw pod kątem 45 stopni do powierzchni zęba. Czyść każdy ząb z obu stron - wymiatanie całego łuku zamaszystym ruchem przynosi gorsze efekty. Pamiętaj o czyszczeniu dziąseł, języka i policzków.

Włosy: 5 minut
Najpierw podsusz włosy trzymając głowę w dół, a później susz od cebulek po końce. Obniżaj temperaturę nawiewu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje