Reklama

Reklama

Pij na zdrowie zieloną herbatę

W Polsce niestety nie funkcjonuje w praktyce określenie "tradycji picia zielonej herbaty". Pojawia się jako zwyczaj lub element wybranego stylu życia. Najczęściej sięgamy po nią doraźnie kierując się ciekawością, chęcią pewnej odmiany lub pod wpływem aktualnie obowiązujących trendów. A zielona herbata ma wiele dobroczynnych właściwości, których niewykorzystanie dla wielu może być równoznaczne z grzechem. Co więc da nam picie naparu z tej cudownej w swoim działaniu rośliny?

Żyj sto lat!

Symbolem naszych czasów jest ciągłe dążenie do dłuższego życia. Chcemy cieszyć się jego urokami dłużej niż nasi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie. Szukamy sposobów, które pozwolą nam na osiągnięcie przez długi czas sprawności umysłowej i fizycznej. Jeśli nasza aktywność fizyczna jest bliska poziomu zero, nie uprawiamy żadnych sportów, nie próbujemy także innych form zachowania dobrej kondycji, a nawet nie mamy do czynienia z pracą fizyczną, to prędzej czy później przychodzi taki moment w naszej egzystencji, że staramy się zmienić nasze dotychczasowe nawyki.

Reklama

Decydujemy się spalić nadmiar odłożonego tłuszczyku i dodać sobie siły. Zapisujemy się na siłownię, na zajęcia gimnastyczne, na aerobik lub na kurs tańca towarzyskiego. Jeśli dokuczają nam różne dolegliwości, staramy się na bieżąco odwiedzać lekarza, który kieruje nas na odpowiednie badania. W razie potrzeby stosujemy zalecane leczenie farmakologiczne lub poddajemy się zabiegom operacyjnym. Dla zachowania dobrego zdrowia jesteśmy w stanie zapłacić duże pieniądze i nie tylko za konkretne i właściwe formy leczenia.

Wiele osób ulega, bowiem wpływom fałszywych uzdrowicieli jawiących się jako osoby obdarzone nadzwyczajną siłą przywracającą rzekomo zdrowie i leczącą nawet poważne choroby. Jak wielu zwyczajnych oszustów para się sprzedażą "cudownych" amuletów czy specyfików, mających zapewnić choremu wygraną z chorobą nikt nie zliczył. Stosujemy też różne suplementy uzupełniające powstałe w naszych organizmach niedobory witamin czy składników mineralnych.

Dbamy o zachowanie zdrowego trybu życia. Unikamy używek i stosujemy różne kuracje oczyszczające. Troszczymy się o to, aby na naszych stołach znajdowała się tylko zdrowa żywność. Wszystko to, aby zapewnić sobie dłuższy i zdrowszy byt. Do głowy by nam pewnie nie przyszło, ze picie herbaty przedłuża życie. Ale tylko picie zielonej herbaty. I nie jest to bezzasadne stwierdzenie, gdyż bazuje na konkretnych doświadczeniach. Badania japońskich naukowców wykazały, że napar z zielonej herbaty zmniejsza w organizmie człowieka zawartość nadtlenków.

Rozumiane jest to, jako jednoznaczne z opóźnianiem procesów starzenia się. Eksperymentowi poddane były muszki owocówki, które karmione naparem z zielonej herbaty, żyły dwukrotnie dłużej od swoich towarzyszek żywionych zwyczajnie. Teza o przedłużeniu życia, dzięki piciu zielonej herbaty, wysunięta na bazie tej informacji wydaje się naturalna. Ale, aby dawała stu procentową pewność musimy jeszcze poczekać na wyniki szerzej prowadzonych badań. Jeżeli nie pijemy zielonej herbaty, to może zacznijmy myśleć o wprowadzeniu jakiejś zmiany. Z pewnością skrupulatnie wybrana i umiejętnie zaparzona nie zaszkodzi nam, a tylko wspomoże wiele funkcji naszego organizmu.

Dodaj sobie urody!

Zielona herbata nie tylko działa pozytywnie na naszą kondycję psychofizyczną, ale ma też swoje uznanie w kosmetyce. A przecież każda kobieta pragnie jak najdłużej zachować młody i atrakcyjny wygląd, pozbawiony zmarszczek i przebarwień pojawiających się w starszym wieku. A zielona herbata znajduje swoje główne oddziaływanie w hamowaniu procesów starzenia. Zawarte w niej związki antyutleniające walczą z wolnymi rodnikami, tym samym spowalniając starzenie się. Jej picie pozwala na oczyszczanie organizmu z zalegających w niej toksyn.

Dzięki temu możemy także zapobiegać powstawaniu cellulitu. A dobrze wiemy, że nie ma chyba nic bardziej trudniejszego niż walka o gładkie pośladki i smukłe uda. Zielona herbata bardzo często stosowana w kosmetologii ma szerokie spektrum działania. Kremy z jej dodatkiem mają na celu ochronę skóry przed szkodliwym i ubocznym działaniem promieni słonecznych. Szampony zawierające ją w swoim składzie, przeznaczone są najczęściej do włosów osłabionych ze skłonnością do wypadania.

Ponieważ wyciąg z zielonej herbaty ma silnie antybakteryjne i przeciwzapalne działanie stąd stosowany jest przy produkcji kosmetyków do walki z problemami skóry przetłuszczającej się i trądzikowej. Znajdziemy ją w żelach kosmetycznych, mleczkach kosmetycznych, maseczkach, a także wodach zapachowych, ponieważ zawarte w zielonej herbacie olejki eteryczne wykazują orzeźwiające działanie. Oto kilka propozycji na naturalne, domowe metody przyrządzania środków pielęgnacyjnych na bazie zielonej herbaty.

Napar na zmęczone oczy - zieloną herbatę należy przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu. Nasączone w jej lekko ostudzonym naparze waciki kosmetyczne przykładamy na powieki. Zmęczone oczy nabiorą świeżości i blasku spojrzenia.

Tonik dla cery tłustej - zieloną herbatę należy przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu. Oczyszczoną twarz przecierać zwilżonym w przestudzonym naparze wacikiem kosmetycznym. Tonik działa przeciwzapalnie i odświeżająco.

Oczyszczająca sauna - do szerokiej, niewielkiej miski należy nalać gorącej wody i wsypać do niej kilka łyżeczek zielonej herbaty. Na głowę nałożyć ręcznik i pochylić oczyszczoną twarz na parującą misą. Taka sauna ma działanie oczyszczające i doskonale otwiera pory w skórze, które potem po nałożeniu na nią kremu lub maseczki lepiej wchłaniają cenne składniki, wzmagając działanie stosowanego środka.

Problem z nieświeżym oddechem?

Chyba prawie każdy z nas zna to nieprzyjemne uczucie, gdy zdajemy sobie sprawę z tego jak nieświeży jest nasz oddech. Nie czujemy się wtedy zbyt komfortowo. Ale nie tylko my mamy negatywne odczucia. Jeśli nasza praca wymaga bezpośredniego i bliskiego kontaktu z klientami, kontaktu, który polega głównie na ustnym przedstawianiu przez nas proponowanych ofert, gdy prowadzimy osobiste negocjacje, ale także wtedy, gdy zajmują nas codzienne sprawy. Załatwiamy sprawy urzędowe, robimy zakupy i chcemy pogawędzić ze sprzedawczynią, płacimy rachunki na poczcie lub zwyczajnie mamy prywatne spotkanie ze znajomymi czy randkę.

W każdym z tych momentów, nasz nieświeży oddech staje się niekiedy przeszkodą nie do ominięcia. Co wtedy robimy? Niestety samo mycie zębów i stosowanie do ich płukania różnych płynów nie pomaga. Dlatego najczęściej sięgamy po środki wspomagające, takie jak drażetki i gumy smakowe, które szybko i skutecznie odświeżają nasz oddech. Jednak nie na długo. A potem szybko wraca uporczywy problem z ponownie nieświeżym oddechem. Ale jest ratunek. Oczywiście w zielonej herbacie.

Jak dowodzą badania przeprowadzone przez naukowców zawarte w zielonej herbacie związki w starciu z bakteriami znajdującymi się w jamie ustnej człowieka, odpowiedzialnymi za powstawanie nieświeżego oddechu wygrywają pojedynek, powodując, że wytwarzanie nieprzyjemnego zapachu zostaje zatrzymane. Dlatego w walce z nieświeżym oddechem, warto wziąć pod uwagę zieloną herbatę, która da zdecydowanie dłuższy efekt i nie zaszkodzi nam, w przeciwieństwie do wyniszczających, sztucznych dodatków znajdujących się w gumach i drażetkach.

Ciesz się zdrowymi zębami bez przebarwień! Czytaj na następnej stronie.

Dowiedz się więcej na temat: zielona herbata | herbata | zdrowie | napój

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje