Przejdź na stronę główną Interia.pl

Piękna jesienią

Początek jesieni sprzyja wizytom u kosmetyczki. Kiedy przestaje być upalnie, ale nie ma jeszcze mrozów, warto wybrać się do gabinetu, bo to najlepszy czas na regenerację!

Skóra najlepiej regeneruje się, kiedy temperatura na zewnątrz nie przekracza 22 st. C. Temu procesowi sprzyja też mniejsze niż w lecie promieniowanie słoneczne, ale uwaga - musisz zdążyć przed mrozami!

Usuwaj póki czas!

Myślałaś o depilacji laserowej, a może przeszkadza ci jakieś znamię? To najlepsza pora na ich usunięcie.

Reklama

Depilację laserową trzeba rozpocząć we wrześniu, jednak skóra nie może być świeżo opalona, poparzona ani nawet posmarowana samoopalaczem. Będziesz potrzebować 4-6 zabiegów. Wykonuje się je w odstępach co 4-9 tygodni.

Jeżeli niepokoją cię brodawki lub znamiona, właśnie teraz wybierz się do dermatologa. Jeśli można się ich pozbyć przy pomocy lasera, trzeba to zrobić wczesną jesienią.

Odmładzanie

Warto sięgnąć po peeling chemiczny, jednak musisz liczyć się z tym, że przy nagłym spadku temperatury, będziesz musiała odwołać wizytę.

Na płytkie zmarszczki możesz spróbować fotoodmładzania lub mezoterapii bezigłowej (to bezbolesny zabieg odmładzający i rewitalizujący). 

Pamiętaj! Przed rozpoczęciem zabiegów ustal, ile będziesz ich potrzebować. Trzeba je tak zaplanować, żeby zdążyć przed pierwszymi mrozami. Jeśli pogoda nie sprzyja, lepiej odłożyć je do wiosny.

Marta Lewandowska

Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja jesienią | wizyta u kosmetyczki | mezoterapia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje