Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Peeling dobry dla skóry

Taki zabieg błyskawiczne odświeża i wygładza cerę. Sprawia, że odżywcze składniki kremów i maseczek lepiej się wchłaniają. Metod złuszczania naskórka jest tyle, że łatwo wybrać tę, która najlepiej posłuży naszej urodzie. i wygładza cerę.

Panie, które mają skórę normalną, to prawdziwe szczęściary. Mogą bez obaw używać dowolnego preparatu złuszczającego. Pozostałym podpowiemy, jak oczyszczać skórę, by nabrała blasku, a kosmetyczne kłopoty zniknęły.

Do przesuszonej

Reklama

Delikatne usunięcie suchego naskórka nie tylko odsłoni lepiej wyglądającą jego warstwę, ale też pozwoli skuteczniej go nawilżać. To zadanie najlepiej spełni peeling drobnoziarnisty. Masujemy nim twarz delikatnie, kolistymi ruchami, omijając okolice oczu i ust. Taki masaż mechanicznie złuszczy naskórek i spowoduje pobudzenie krążenia krwi. Dzięki temu skóra łatwiej wchłonie składniki nawilżające z kremu lub z serum. Zabieg warto powtarzać co 10 dni. Trafny wybór: peeling z drobinkami ściernymi (np. Perfecta Oczyszczanie, Dax Cosmetics,ok. 12 zł, Peeling drobnoziarnisty, Lirene, ok. 17 zł).

Z zaskórnikami

Do takiej skóry możemy używać peelingu gruboziarnistego, który złuszczy naskórek, odblokuje pory i zapobiegnie powstawaniu zaskórników. Delikatnie masujemy nim twarz, omijając okolice oczu i ust. Wystarczy użyć go raz w tygodniu. Trafny wybór: peeling z kryształkami soli (Peeling solny, Olive, ok. 20 zł, Peeling AA Hydra Rich, Oceanic ok. 80 zł); z łupinami orzecha (Peeling orzechowy, Himalaya Herbals, ok. 12 zł).

Z wypryskami

Jeśli zaskórnikom towarzyszą wypryski, zrezygnujmy z preparatu gruboziarnistego, by infekcja nie przeniosła się na inne partie twarzy. Lepszy będzie peeling enzymatyczny, który nakłada się jak maseczkę i zmywa wodą.

Do naczynkowej

Cera ze skłonnością do rozszerzonych naczynek oraz wrażliwa też potrzebują pomocy w odnowie naskórka, ale delikatniejszej i rzadziej - raz na dwa tygodnie. Trafny wybór: peeling enzymatyczny z substancjami łagodzącymi podrażnienia, np. alantoiną (Łagodny peeling enzymatyczny, Soraya, ok. 35 zł, Peeling enzymatyczny AA Face Cera wrażliwa, Oceanic, ok. 15 zł).

Z przebarwieniami

Gdy chcemy usunąć przebarwienia lub zmiany po trądziku, warto raz w tygodniu sięgnąć po kosmetyk z kwasami, działający na głębsze warstwy naskórka. Nakładamy go jak maseczkę i po czasie oznaczonym na opakowaniu zmywamy. Kwasy rozpuszczają martwe komórki, skóra staje się gładsza i jaśniejsza. Trafny wybór: peeling z kwasami AHA (np. Peeling z kwasami owocowymi, Clarena, ok. 45 zł, Peeling z kwasem glikolowym, Isis Pharma, ok. 60 zł).

Do błyszczącej

Cerę tłustą też warto traktować delikatnie, żeby pocieraniem nie pobudzać gruczołów łojowych do pracy. Dobrze ją oczyści i zmatuje peelingująca maseczka typu peel off. Możemy ją stosować nawet dwa razy w tygodniu. Trafny wybór: maseczka z wyciągami owoców lub z pantenolem (Maseczka z ekstraktem z moreli i wiśni, Marion, ok. 3 zł, Oczyszczająca maseczka z pantenolem z linii Visage, Nivea, ok. 3 zł).

Elżbieta Chaberek

Kobieta i życie 10/2010

Dowiedz się więcej na temat: peeling | uroda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje