Reklama

Reklama

Nowoczesne odmładzanie

Dziś nie dziwi 50-latka o cerze młodszej o 20 lat. Współczesna kobieta ma do dyspozycji kosmetyki i zabiegi działające z precyzją lasera.

Resurfacing - zabieg medycyny estetycznej

Laserowy resurfacing twarzy jest nowoczesnym sposobem na znaczące odmłodzenie cery (wiązka światła wykonuje w skórze tysiące mikroskopijnych uszkodzeń). Zmarszczki zostają spłycone, pory zwężone, przebarwienia rozjaśnione, blizny potrądzikowe spłycone, a skóra staje się elastyczna i jędrna.

Reklama

Zabieg może wykonać tylko lekarz. Cena zabiegu (w pakiecie już od 150 zł) uzależniona jest od powierzchni skóry, na której przeprowadza się zabieg.

Krem niczym laser

Współczesna technologia nie pozwala zamknąć lasera w kosmetyku. Wieloletnie badania prowadzą jednak naukowców do opracowania formuł o aktywnych cząsteczkach działających tak skutecznie, jak zabieg z użyciem lasera. Np. Pro-xylan (L’Oréal) to wysokoskoncentrowany składnik aktywny, który pobudza ponowne zagęszczenie włókien kolagenowych. Efekt - wygładzone zmarszczki i podniesiony kontur twarzy.

Są też inne formuły aktywne, np.: bioLumen Lift (Bielenda), bazujące na polifenolach z morwy indyjskiej, kompleks IntensXR2 (AA) lub collaxyl z ekstraktem z ganoderma lucidum (Sensilis) - wszystkie silnie pobudzają produkcję kolagenu, ujędrniają i wygładzają skórę.

Nieprawdopodobne właściwości regeneracyjne ma np. ekstrakt z drzewa zwanego Smocza Krew (Farmona) - kosmetyk z tym ekstraktem aż o 40 proc. zwiększa stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje