Przejdź na stronę główną Interia.pl

Nogi do nieba

Zgrabne nogi przyciągają uwagę i budzą sporo emocji. Zadbaj o nie!

Nie możesz co prawda zmienić ich kształtu, ale odpowiednimi trikami sprawisz, że będą wydawać się dłuższe i ponętniejsze.

Reklama

Masuj

Aby nogi były jędrne, warto robić masaż rękawicą z wypustkami. Należy go wykonywać okrężnymi ruchami, od dołu ku górze. Systematyczne masaże polepszają wchłanianie kosmetyków, a nawet zapobiegają powstawaniu cellulitu, który odbiera najbardziej zadbanym nogom blask.

Depiluj

Ładne nogi muszą być idealnie gładkie. Po depilacji nałóż oliwkę lub balsam nabłyszczający, najlepiej na centralne partie nóg.

Nawilżaj

Lśniąca skóra optycznie je wydłuży. Gdy będziesz prezentować nogi przy wieczornym świetle, użyj kremu lub balsamu z drobinkami złota.

Opalaj

Jeśli chcesz nadać skórze nóg ładny odcień, nałóż brązujące mleczko, a po jego wchłonięciu, wewnętrzną i zewnętrzną stronę ud muśnij odrobiną samoopalacza.

Ćwicz

Nie zapominaj o ruchu. Szybki bieg lub długie spacery wspaniale kształtują nogi i pośladki. Również taniec, pływanie, jazda na rowerze czy aerobik znakomicie ujędrniają mięśnie oraz poprawiają krążenie krwi w nogach.

Ubierz szpilki

Pamiętaj też, że nic tak nie wydłuża nóg, jak buty na wysokim obcasie. Warto wybrać takie, których kolor jest najbardziej zbliżony do odcienia karnacji.

Co z tą depilacją?

• Jeśli masz skórę suchą lub podrażnioną, wybierz golenie.

• Gdy po depilacji często masz problemy z wrastającymi włoskami, dzień przed zabiegiem zrób peeling preparatem gruboziarnistym.

• Zrezygnuj z wosku przed miesiączką i w czasie jej trwania - wtedy znacznie obniża się próg odczuwania bólu.

• Aby mniej bolało przy depilacji woskiem, skórę zwilż i osusz, pocierając ręcznikiem w kierunku pod włos.

• Depilator elektryczny usuwa włoski na 2-4 tygodnie. Będzie mniej bolało, gdy zabieg wykonasz po kąpieli, na ciepłej skórze.

JOG

Tele tydzień 12/2011

Dowiedz się więcej na temat: nogi | depilacja

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje