Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Koniec z niechcianymi włoskami

Pora pozbyć się niepotrzebnych włosków i odsłonić nogi.

Kremowa depilacja

Jest szybka, łatwa i bezbolesna. Jest to jednak środek chemiczny, dlatego starajmy się kupować dobre kremy, sprawdzonych marek, aby nie doszło do podrażnienia skóry. Nie zostawiajmy preparatu na ciele dłużej, niż zaleca producent.

Reklama

A podczas nakładania unikajmy kontaktu z błonami śluzowymi, np. gdy depilujemy okolice bikini. Po takim zabiegu możemy cieszyć się idealnie gładką skórą co najmniej przez pięć dni. A odrastające włoski stają się delikatniejsze i słabsze.

Uwaga!
Zanim rozpoczniemy depilację przy użyciu kremu, najpierw wykonajmy próbę, aby sprawdzić, czy nas nie uczuli.

Pastę do depilacji możemy przygotować same z cukru, wody i soku z cytryny. Składniki podgrzewamy do uzyskania bardzo gęstego syropu.

Delikatne golenie

Usuwanie włosków za pomocą golarki również nie boli, ale odrastają one szybciej niż po depilacji chemicznej. Aby skóra była idealnie gładka, po nałożeniu pianki, prowadźmy maszynkę pod włos. Gdyby jednak na skórze pojawiły się czerwone kropki, następnym razem golarkę prowadźmy z włosem.

Niechciany wąsik

Ciemne włoski nad górną wargą nie dodają urody. Gdy jest ich niewiele, najlepiej użyć pęsety. Większy wąsik można usunąć za pomocą specjalnych plastrów z woskiem. A na stałe pozbędziemy się go dzięki promieniom lasera. Zabieg taki nie jest jednak tani i trzeba go powtarzać kilka razy, aby zniszczyć odrastające włoski. Jeśli zdecydujemy się na laser, pamiętajmy, że przedtem nie wolno się opalać ani używać chemicznych środków do depilacji.

Bez podrażnień

Po depilacji skóra wymaga szczególnej troski. Aby nie doszło do podrażnień, posmarujmy ją olejkiem. Często jest on dołączony do preparatu usuwającego owłosienie. Po depilacji lub goleniu wrażliwych miejsc, np. pach, bikini, skórę najlepiej przypudrować zasypką dla dzieci. Przez co najmniej dobę lepiej też nie używać dezodorantów, nawet hypoalergicznych.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje