Reklama

Reklama

Jak przedłużyć opaleniznę

Poznaj 4 najskuteczniejsze sposoby.

Złocista skóra zawsze dodaje urody. Dzięki niej wyglądamy promiennie, młodo, a przede wszystkim znacznie szczuplej. Aby opalenizna szybko nie zbladła, wystarczy odpowiednio pielęgnować skórę.

Reklama

Po powrocie z wakacji warto poddać ją systematycznym zabiegom: regeneracji, nawilżaniu i odżywianiu.

Jeśli do tego zastosujesz kilka polecanych przez nas trików, przedłużysz swoją opaleniznę nawet o kilkanaście dni.

Balsam brązujący lub samoopalacz

Jeśli nigdy nie stosowałaś żadnego z tych kosmetyków, na początek polecamy balsam brązujący, który zawiera mniej składników barwiących skórę i więcej składników pielęgnacyjnych. Dzięki temu ryzyko plam i przebarwień jest o wiele mniejsze.

Aby nadać skórze ładny kolor, należy go stosować codziennie przez kilka dni.

Podczas aplikacji samoopalacze wymagają większej staranności, aby nie zrobić brzydkich plam i smug. Dlatego polecamy je bardziej wprawionym. Ich zaletą jest to, że opalenizna staje się widoczna już po kilku godzinach od nałożenia.

Zmień swoja dietę

Jedz dużo czerwonych i pomarańczowych warzyw i owoców. Zawierają one beta-karoten, czyli witaminę A, która nadaje skórze ładny złocisty odcień.

Można też zażywać "brązujące skórę" suplementy diety. Najlepiej łykać je podczas posiłku, który zawiera tłuszcz, bo wówczas witamina A najlepiej się wchłania.

Jeśli palisz papierosy, zrezygnuj z zażywania tego typu preparatów - mogą one zwiększać ryzyko powstawania nowotworów.

Letni prysznic

To nieprawda, że opaleniznę można zmyć, jednak kosmetolodzy twierdzą, że utrzymuje się ona dłużej na skórze osób, które zamiast długich, relaksujących kąpieli wolą szybki prysznic.

Gorąca woda i długie sesje w wannie wysuszają naskórek, sprawiając, że opalenizna jest mniej widoczna.

Jeśli zamienisz gorącą kąpiel na letni prysznic, efekt naprawdę cię zaskoczy. Nie tylko twoja opalenizna będzie lepiej wyglądała, ale także skóra stanie się bardziej napięta.

Systematyczny piling

Nie bój się, że gdy będziesz ścierać naskórek, twoja opalenizna zblednie. Jest odwrotnie: gdy skóra nie jest pilingowana, staje się sucha i matowa, a opalenizna blada i słabo widoczna.

Aby efekt był najlepszy, stosuj pilingi na bazie olejków roślinnych, które podczas złuszczania intensywnie odżywiają skórę.

35/2014 Życie Na Gorąco

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje