Reklama

Reklama

Gotowa na karnawał

Jeśli planujemy aktywnie spędzić tegoroczny karnawał, lepiej zadbajmy o dobry wygląd już teraz.

Cudowne terapie stosowane w ostatniej chwili mogą spowodować podrażnienie naskórka. Poza tym skóra potrzebuje czasu, aby się zregenerować. Dlatego odpocznijmy po sylwestrowym szaleństwie i spróbujmy się wysypiać. Procesy regeneracji komórek zachodzą nocą kilka razy szybciej niż w dzień. Poza tym kremy na noc z witaminami A i C silniej działają w ciemności. Już teraz zacznij złuszczać dwa razy w tygodniu naskórek na ciele. Nie zapominajmy o dekolcie, plecach i ramionach. Wkrótce będziemy musiały je odsłonić. Do kąpieli dodajmy algi.

Paznokcie: odżywione

Reklama

Nie zapominajmy o wizytówce dłoni, czyli paznokciach. Zanim pokryjemy je lakierem, powinnyśmy zadbać o ich płytkę. Jeśli nie mamy pod ręką profesjonalnych odżywek, sięgnijmy po kremy do rąk. Mają dobroczynny wpływ nie tylko na skórę dłoni, ale i na paznokcie. Stosujmy je zawsze, kiedy ręce mają kontakt z wodą.

Włosy: gładkie i ułożone

By lekko się układały i tworzyły atrakcyjną fryzurę, włosy powinny być miękkie, lśniące, o gładkich końcówkach. Jeden zabieg odnawiający nie wystarczy. Dlatego, gdy zwykłe odżywki nie pomagają, stosujmy maski do włosów. Jeśli końcówki zaczęły się rozdwajać, należy je ściąć, bo na tę przypadłość odżywki nie pomagają. Fryzura ze zdrowych włosów nie wymaga silnego utrwalenia, ale jeśli chcemy, by długo się trzymała, sięgnijmy po profesjonalne lakiery i pianki.

Cera: wygładzona

Przynajmniej raz w tygodniu zróbmy peeling skóry i nakładajmy na twarz i szyję gęsty kosmetyk odżywczy. Dodatkowo masujmy ciało i oklepujmy je, wtedy kosmetyki lepiej będą się wchłaniały, a równocześnie pobudzimy krążenie i zlikwidujemy obrzęki. Na mocno przesuszoną skórę dobrze działa oliwa z oliwek.

Oczy: krem pod wyrazisty makijaż

Makijaż na karnawał powinien być wyrazisty. Pamiętajmy, że cienie do oczu powinny kontrastować z barwą tęczówek. Jeśli nie wiemy, w jakim kolorze nam najlepiej, zdecydujmy się na tzw. przydymione oko. Zanim przystąpimy do makijażu, połóż my na powieki krem.

Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja | karnawał

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje