Przejdź na stronę główną Interia.pl
Dotleniaj skórę

Zastosowanie właściwości tlenu w pielęgnacji skóry

By cera wyglądała młodziej, zmarszczki nie pogłębiały się, a ciało było jędrniejsze, warto dotleniać skórę codziennie.

Więcej tlenu, mniej zmarszczek

Czego potrzebujemy co dnia, by organizm dobrze funkcjonował? Pożywienia, wody i tlenu. Wraz z wiekiem metabolizm całego organizmu spowalnia, co ma wpływ na transport tlenu do wszystkich organów, także do skóry.

Reklama

Oprócz stosowania dobrej diety i aktywności fizycznej, możesz dostarczyć substancje, które usprawnią transport tlenu do komórek skóry. Znajdziesz je w kremach na dzień i na noc. Sięgnij po nie zwłaszcza, gdy cera traci jędrność, jest szara i zmęczona. Gdy skóra jest dobrze dotleniana (tlen wspiera produkcję elastyny i kolagenu), zmarszczki tworzą się wolniej.

Twoje ciało dużo jędrniejsze

Składniki poprawiające utlenowienie komórek skóry znajdziesz także w kosmetykach do pielęgnacji ciała. Warto pamiętać, że stres działa destrukcyjnie na cały organizm. Dlatego oprócz substancji wspierających oddychanie, kosmetyki powinny zawierać składniki aromaterapeutyczne o działaniu odprężającym a także walczące z wolnymi rodnikami. To właśnie wolne rodniki przyczyniają się do starzenia całego organizmu.

Za wolne rodniki wini się złą dietę, brak ruchu i właśnie stres. Pierwszym etapem poprawiającym kondycję niedotlenionej skóry powinien być peeling całego ciała. Następnym - silnie regenerujący i dotleniający balsam, który pomoże także szybciej spalić tłuszcz. Zabieg peelingujący na ciało powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

Maseczki

Są składniki naturalne (krzem, glin, żelazo, wapń, potas, magnez), które sprawiają, że krew transportuje więcej tlenu do poszczególnych komórek. Doskonale poprawiają ukrwienie skóry, pozwalając jej oddychać. Składniki te znajdziemy w naturalnych glinkach i ekstraktach roślinnych. Maseczkę oczyszczająco-dotleniającą lepiej dobrać do rodzaju cery i stosować raz w tygodniu.


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje