Przejdź na stronę główną Interia.pl

Czas odsłonić młodszą skórę

Nowe komórki skóry powstają codziennie. Stare trzeba usunąć, by cera odzyskała swój blask.

Twarz - delikatnie

Peeling to najlepszy sposób, by pozbyć się z powierzchni skóry zrogowaciałego naskórka. Jeśli tego nie zrobimy, cera będzie zszarzała, szorstka, a pory zatkane. Szybciej pojawią się pierwsze zmarszczki. Kremom trudniej będzie wnikać w głąb skóry, by skutecznie działać.

Reklama

Peeling dokładnie oczyszcza skórę i pobudza krążenie. Dzięki temu cera jest dotleniona, a substancje odżywcze lepiej wykorzystane. Kosmetyk trzeba dobrać do rodzaju cery. Powinien być delikatny, drobnoziarnisty lub enzymatyczny.

Ręce - raz w tygodniu

Dłonie są naszą wizytówką. Zdradzą bez litości, czym się zajmujemy, a także nasz... wiek. Aby je odmłodzić, trzeba stosować peelingi. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się gładsza. Poprawia się także mikrokrążenie krwi. Peeling częściowo likwiduje przebarwienia, jeżeli nie są zbyt głębokie.

Tzw. plamy soczewicowe, które powstają wraz z wiekiem, nie znikną pod wpływem peelingu, ale kosmetyk wybielający je zadziała silniej, jeśli zastosujemy go właśnie po peelingu.

Ciało - codziennie

Oczyszczona peelingiem skóra jest najlepiej przygotowana na przyjęcie odżywczych balsamów i kremów, których składniki dotrą głębiej. Peelingi pobudzają skórę do wytwarzania nowych komórek. Dzięki temu szybciej się ona regeneruje. Wpływają też na jej koloryt.

Możesz nawet codziennie używać żelu pod prysznic z delikatnymi ścierającymi drobinkami. Kosmetyk nanosi się na niezbyt mokrą skórę. Najlepiej po kolei lekko zwilżać poszczególne partie ciała (od stóp w górę) i nakładać na nie preparat okrężnymi ruchami.

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje