Reklama

Co daje laser?

Zabiegiem laserowym można odmłodzić i wygładzić skórę, usunąć przebarwienia i owłosienie, pozamykać naczynka. Czy wszystkie lasery są jednakowe?

Zwyczajowo laserem nazywamy wszystkie urządzenia emitujące światło. Tak jednak nie jest. Laser (ten prawdziwy) wysyła bardzo mocne światło o skupionej, równoległej wiązce (można nim przecinać nawet kości).

Długość fal zależy od rodzaju urządzenia, ale w jednym laserze jest tylko jedna długość. Niektóre są lepiej wychwytywane przez melaninę (barwnik w skórze, włosach i tęczówkach oczu), inne przez hemoglobinę (barwnik krwi), a jeszcze inne przez wodę (dzięki temu odparowywane są warstwy skóry).

Dlatego zabiegi z użyciem lasera rozwiązują tylko jeden problem. Stąd też ogromna popularność urządzenia IPL (z angielskiego Intense Pulse Light), czyli intensywnego pulsującego źródła światła, które również nazywamy laserem, choć nim nie jest.

Reklama

Od niego różni się tym, że emituje jednocześnie światło o różnej długości fali i we wszystkich kierunkach. Dzięki temu możliwe jest usunięcie kilku problemów podczas jednego zabiegu, np. naczynek i przebarwień, ale IPL jest mniej skuteczny niż laser. Lekarz jednak może wybrać tylko jedną długość fal, zakładając na głowicę specjalny filtr.

Depilacja


Najpopularniejszym zabiegiem z użyciem lasera jest depilacja. Zabieg poleca się szczególnie osobom, u których potradycyjnych metodach pojawiają się podrażnienia. Lekarz używa najczęściej lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina, odbierając energię, zostaje zniszczona, a wraz z nią cały mieszek.

Fotoodmładzanie


Bardzo popularnym zabiegiem z użyciem IPL jest fotoodmładzanie. Zabieg zaczyna się od nałożenia na twarz chłodnego żelu, a później wiązek. Fotoodmładzanie trwa 30-40 minut. Zostawia niewielki obrzęk i rumień, a skóra jest mocno wysuszona (trzeba ją nawilżać). Aby odzyskała młody wygląd, powinno się wykonać kilka zabiegów w odstępach czterotygodniowych.

Lepiej u lekarza


Laserów i IPL używają dziś i lekarze, i kosmetyczki. W gabinetach kosmetycznych powinny jednak znajdować się urządzenia niskoenergetyczne. Ponieważ nie zawsze tak jest, bezpieczniej zdecydować się na zabieg w gabinecie lekarskim (medycyny estetycznej). Można to zrobić np. podczas wizyty w spa lub w sanatorium. 

Czoło: Wiązki światła, podgrzewając istniejące włókna, poprawiają ich strukturę. Zmarszczki są wygładzane.
Pod oczami: Laserem można usunąć worki (opuchliznę) i cienie. Zabieg przeprowadza się w tkance dolnej powieki.
Usta: Peeling laserowy przeznaczony dla delikatnej i cienkiej skóry wokół ust, usunie zmarszczki (tzw. palacza) i podniesie kąciki warg.
Szyja: Zabiegi mocno regenerujące szyję są nowością. Większości zmarszczek i fałd można się pozbyć na 2-3 lata.

Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama