Reklama

Reklama

Cel: Zlikwidować cellulit

Pomarańczowa skórka to utrapienie aż 85 proc. kobiet. W dodatku mają go panie i starsze, i młodsze, te tęższe i zupełnie szczupłe.

- Cellulit to po prostu nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które występuje razem z jej obrzękowo-włóknistymi zmianami - wyjaśnia założycielka kliniki La Perla, Kalina Ben Sira i dodaje: - Oprócz zwykłego, tłuszczowego cellulitu spotykamy też tzw. cellulit wodny, który jest związany z występowaniem obrzęków. Za powstanie pomarańczowej skórki odpowiedzialne są dwa czynniki: geny oraz nieodpowiedni tryb życia. Na ten pierwszy nie mamy wpływu, ale na drugi już tak! Co zrobić, by w ciągu 6 tygodni zmniejszyć cellulit?

6-tygodniowy plan działania

Reklama

Ruch, dieta, kosmetyki

Pierwszy tydzień
Zacznij od sportu, bo bez treningów trudno pozbyć się cellulitu. Jednak ruch nie musi zajmować dużo czasu. Wystarczy, że co najmniej 3 razy w tygodniu przez pół godziny będziesz energicznie maszerowała, uprawiała jogging lub nordic walking. Dodatkowo codziennie rób przysiady (co najmniej 3 serie po 20 powtórzeń). Sprzymierzeńcami ładnych ud i pośladków są też schody, dlatego zawsze, kiedy tylko możesz, rezygnuj z windy.

Drugi tydzień
Zmień dietę. Zupełnie zrezygnuj z soli, kawy i słodzonych napojów. Rano pij zieloną herbatę, a wieczorem herbatkę z pokrzywy - obydwie mają właściwości delikatnie odwadniające. Oprócz nich pij co najmniej 1,5 litra wody mineralnej. Zrób też małą rewolucję w menu. Niech od dzisiaj jego stałymi elementami staną się warzywa, kasze i zdrowe tłuszcze, np. oliwa z oliwek.

Trzeci tydzień
Zainwestuj w kosmetyki antycellulitowe. Te najskuteczniejsze zawierają kofeinę (spala tłuszcz), wyciągi z bluszczu i alg oraz składniki rozgrzewające skórę, np. wyciąg z chili.

Zabiegi i dobre nawyki

Czwarty tydzień
Skorzystaj z zabiegu kosmetycznego. Jedną ze skuteczniejszych metod jest mezoterapia igłowa, podczas której lekarz ostrzykuje problematyczne miejsca preparatem ujędrniającym i wygładzającym skórę. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na taki seans, polecamy samodzielny masaż bańką chińską.

Piąty tydzień
Długie, relaksujące kąpiele zostaw na wyjątkowe okazje. Zamień je na prysznic, im chłodniejszy, tym lepiej. Oczywiście nie musisz polewać całego ciała zimną wodą. Wystarczy przez kilka sekund skierować strumień chłodnej wody na newralgiczne miejsca (uda, pośladki, brzuch).

Szósty tydzień
Pozbądź się opuchnięć nóg i popraw w nich krążenie krwi. Codziennie przez co najmniej 10 minut odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry. Wcześniej na uda i łydki nałóż krem do zmęczonych nóg. Staraj się nie zakładać nogi na nogę i unikaj butów na wysokim obcasie.

Więcej w serwisie:

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje