Przejdź na stronę główną Interia.pl

A to pryszcz!

Są bardzo złośliwe. Potrafią zepsuć każdą imprezę, bo najczęściej pojawiają się przed samym wyjściem.

Najgorszą metodą na pozbycie się pryszczy jest ich wyciskanie. To prawda, że szybko je zlikwidujesz, ale też uszkodzisz skórę. Przez rankę dostaną się bakterie, które wywołają zmiany ropne.

Najważniejsza higiena

Myj twarz obowiązkowo rano i wieczorem, a latem nawet częściej.Do mycia używaj wyłącznie środków przeznaczonych do skóry trądzikowej. Unikaj mydła, ponieważ może ono wysuszać skórę i ją podrażniać. Pamiętaj o myciu rąk przed nakładaniem kremów. Dbaj o paznokcie, bo pod nimi często gromadzą się bakterie. Zaopatrz się w środek do stosowania punktowego. Zlikwidujesz nim pojedyńcze pryszcze. Przynajmniej raz w tygodniu wykonuj peeling i nakładaj maseczkę.

Wpływ ma dieta

Unikaj potraw tłustych, ostrych i kwaśnych oraz przetworzonych (zapomnij o fast foodach). Pij dużo niegazowanej wody i ziół oczyszczających (np. bratek). Pamiętaj, że zmiana diety najpierw spowoduje wysyp pryszczy (organizm się oczyszcza). Piękną cerę ujrzysz za miesiąc.

Pomoc wprost z natury

Reklama

Jogurt i mleko Pół kubka naturalnego jogurtu zmieszaj ze szklanką mleka. Nałóż na twarz, pozostaw do wyschnięcia (ok. 20 min). Zmyj ciepłą wodą.

Miód i jabłko Jedną łyżkę naturalnego miodu wymieszaj z jabłkiem startym na drobnej tarce. Maseczkę nałóż na czystą twarz. Zmyj po 20 min.

Zielony ogórek Zawiera bardzo dużo witamin i składników odżywczych, idealnie oczyszcza skórę. Pokrój ogórka w plastry i na 30 minut obłóż twarz. Zmyj chłodną wodą.

JOG

Tele tydzień 12/2011

Dowiedz się więcej na temat: pryszcze | cera | pielęgnacja skóry

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje