Zuzanna Buchwald o walce z anoreksją

Zuzanna Buchwald głośno mówi o tym, że bajeczną karierę przypłaciła chorobą. Zaburzenia odżywiania dotyczą, jak podkreśla, co czwartej kobiety, a anoreksja jest dziś najbardziej śmiertelną z chorób psychicznych. - Z anoreksji nigdy się tak naprawdę nie wychodzi, choć można się nauczyć ją kontrolować - powiedziała w rozmowie z Agencją TVN.

O polskiej modelce Zuzannie Buchwald mówi dziś cały świat. W zawodzie jest od 14 roku życia, na koncie ma współprace z największymi domami mody, takimi jak Prada, Gucci czy Versace - dziś jednak media piszą o niej z powodu dramatycznego video, które ukazało się na YouTube w ramach projektu „Real Women Real Stories”. Zuzanna mówi w nim o patologiach, z jakimi mierzą się młode dziewczęta, marzące o karierze modelki, o agencji, która żądała od niej, aby się głodziła, powszechnej wśród modelek anoreksji, depresji i uzależnieniach. Choć życie modelki pełne jest podróży, imprez i niepowtarzalnych doświadczeń, pogoń za chudością wpędziła ją w chorobę.

Dziś Zuzanna ma 28 lat, mieszka w Nowym Jorku i nadal pracuje w zawodzie, choć znacznie staranniej wybiera zlecenia i wróciła do zdrowia. Jest dziś na tyle silna i pewna siebie, że postanowiła przestrzec młode dziewczęta przed niebezpieczeństwami, na jakie mogą być narażone. (Agencja TVN/x-news)

Reklama

Najlepsze tematy