Przejdź na stronę główną Interia.pl

Yann Moix. Rówieśniczki są dla niego za stare

Francuski pisarz Yann Moix zdobył się na szczere wyznanie. W wywiadzie udzielonym magazynowi "Marie- Claire", przyznał, że kobiety powyżej 50 lat są zbyt stare, by je kochać. Na falę krytyki nie trzeba było długo czekać. Ta wypowiedź w mediach społecznościowych wywołała burzę. A pisarz jeszcze podsycał atmosferę. Słusznie?

Rówieśniczki są dla niego niewidoczne

Jego słowa zbulwersowały opinię publiczną. W mediach społecznościowych zawrzało, kiedy na łamach magazynu "Marie- Claire" pojawił się wywiad z francuskim pisarzem. Yann Moix, który sam na karku ma 50 lat, zdobył się na szczere wyznanie uderzające w rówieśniczki.

Reklama

- Mówię ci prawdę: w wieku 50 lat nie jestem w stanie pokochać kobiety w wieku 50 lat. (...) Uważam, że jest za stara - powiedział literat.

- Wolę ciała młodszych kobiet. Ciało 25- letniej kobiety jest niezwykłe, natomiast kobiety w wieku 50 lat wcale nie jest nadzwyczajne - dodał Yann Moix.

Tymi słowami francuski pisarz i reżyser wywołał oburzenie. Choć jak przyznaje wiele osób myśli podobnie, ale tego nie mówi. Takie opinie zdaniem Yanna Moix są odbierane podobnie jak rasizm i piętnowane na starcie. 

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje