Reklama

Reklama

Pola Raksa skończyła 80 lat!

Pola Raksa 14 kwietnia skończyła 80 lat. W PRL-u kochał się w niej cały kraj. Dlaczego jedna z najpiękniejszych polskich aktorek wszechczasów, zdecydowała, że show-biznes nie jest dla niej i usunęła się w cień.

14 kwietnia był wyjątkowy dzień dla wszystkich fanów urody przepięknej Marusi z "Czterech Pancernych". Pola Raksa 14 kwietnia 2021 skończyła 80 lat. Stare filmy z udziałem aktorki do dziś robią furorę, pomimo że gwiazda wiele lat temu wycofała się ze świata show-biznesu.

Jej piękną twarz trudno jest wymazać z pamięci, chociaż atrakcyjna blondynka, będąc u szczytu kariery, podjęła decyzję o usunięciu się w cień. 

Najważniejsze filmy, z których można kojarzyć Polę Raksę to "Szatan z siódmej klasy", "Popioły", "Panienka z okienka", "Przygoda z piosenką" oraz oczywiście "Czterej pancerni i pies".  Największą seksbombę lat 60. i 70. na ekranie po raz ostatni zobaczyć można było w 1993 roku. Piękność zagrała wtedy w  "Uprowadzeniu Agaty". 

Reklama

Dla Apolonii Raksy role, które przyniosły jej największą popularność okazały się być jednak przekleństwem, bo "zaszufladkowały ją" jako ułożoną piękność i nie pozwoliły się jej pokazać z innej, bardziej "mrocznej" strony. 

Szczęścia gwiazda nie miała nie tylko do ról, ale również do mężczyzn. Jej związki z Andrzejem Kostenką, Bogusławem Lindą oraz Markiem Piwowskim nie przetrwały. 

Aktorka postawiła więc na spokojne życie z dala od blasku reflektorów w małej miejscowości w województwie mazowieckim.

Dajcie znać, z której roli kojarzycie Polę Raksę najbardziej! 

Zobacz także:

Dowiedz się więcej na temat: Pola Raksa | Piękność dnia | Czterej pancerni i pies

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje