Reklama

Reklama

Magdalena Stużyńska wyszła z inicjatywą

Aktorka doskonale znana widzom Polsatu z serialu "Przyjaciółki" zadeklarowała publicznie, że kupuje mniej ubrań. Jej wpis na Instagramie spotkał się z dużym odzewem.

Tym wpisem w klimacie zero waste Magdalena Stużyńska dała do zrozumienia swoim fanom, że los planety i zwierząt nie są jej obojętnie. Aktorka przyznała, że kupowanie ubrań nie jest dla niej priorytetem. Większą frajdę sprawia jej przerabianie rzeczy, które już ma, a i na wykorzystanie starych ubrań ma pomysł.

Reklama

"Staram się mniej nabywać, a raczej pozbywać ubrań. Cenię obrót rzeczami "z drugiej ręki". Regularnie przeglądam szafę i oddaję swoje rzeczy albo wymieniam się z koleżankami. Ale ciągle trzymam kilka rzeczy, które lubię, ale ich nie noszę, bo się w nie (chwilowo mam nadzieję ) nie mieszczę. Mam np. masę pasiastych koszulek, do których mam słabość, a i tak na wakacje zabieram tylko 4 i właściwie tyle by mi wystarczyło. Albo marynarki, które mi się podobały, bo są uniwersalne, a okazuje się, że nie mam ich gdzie nosić, bo do pracy chodzę w bluzach. Tym razem postanowiłam je sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na fundację przytul kota, o której już Wam kiedyś wspominałam" napisała Magdalena Stużyńska.

W tym celu aktorka założyła konto na aplikacji zajmującej się sprzedażą używanych ubrań. Ciekawe jest to, że fani aktorki zaczęli dzielić się swoimi doświadczeniami. Co można zrobić z ubraniami? Patentów jest wiele. Można je oddać koleżance, przerobić na poduszki lub dywaniki dla zwierząt, przekazać do domu dziecka lub rodziny poszkodowanej w pożarze. Nie brakuje fundacji i stowarzyszeń, które z otwartymi ramionami przyjmą dary. Co sądzicie o akcji zaproponowanej przez aktorkę?

Zobacz także:

***Pomagamy***

Hania ma 17 miesięcy i SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Innowacyjna terapia genowa kosztuje ponad 9 milionów złotych. Środki potrzebne są jak najszybciej, bo warunkiem przystąpienia do leczenia jest rozpoczęcie go przed ukończeniem drugiego roku życia. Niestety, w prowadzonej od sześciu miesięcy zbiórce, nadal brakuje ponad czterech milionów złotych.

JEŚLI MOŻESZ, WESPRZYJ ZBIÓRKĘ: www.siepomaga.pl/haneczka

Przeczytaj historię Hani: Bez terapii genowej Hania nie ma szans. Pomóż dokończyć zbiórkę

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje