Przejdź na stronę główną Interia.pl

Książę William i księżna Kate w Polsce. Szczegółowy plan wizyty!

W czasie dwudniowej wizyty książę William i księżna Kate odwiedzą Warszawę i Gdańsk. Co zobaczą?

Para książęca przyleci do Warszawy w południe 17. lipca w poniedziałek. Towarzyszyć będą im dzieci: czteroletni George i dwuletnia Charlotte. Rzecznik prasowy Williama i Kate powiedział, że para jest podekscytowana programem i nie może się doczekać przyjazdu do Polski. A co przygotowano w programie?

Reklama

 Pierwszym punktem wizyty będzie spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą i jego żoną w Pałacu Prezydenckim. Para książęca uda się następnie do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczci pamięć poległych i spotka się z uczestnikami powstania. Następnie para książęca gościć będzie w inkubatorze przedsiębiorczości Heart w wieżowcu Warsaw Spire, gdzie spotka się z młodymi przedsiębiorcami i pozna szczegóły projektu "most Warszawa-Londyn", dotyczącego współpracy technologicznej pomiędzy Warszawą a Londynem, a który zostanie przedstawiony właśnie przy tej okazji.

 Wieczorem w Oranżerii w Łazienkach Królewskich odbędzie się uroczyste przyjęcie, w którym udział weźmie 600 osób. W trakcie wydarzenia zaplanowane są przemówienia ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce i samego księcia Williama.

 Drugi dzień wizyty para książęca rozpocznie od zwiedzania byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof w Sztutowie na Pomorzu, gdzie spotka się z byłymi więźniami. Następnie William i Kate udadzą się do Gdańska i wezmą udział w imprezie na rynku miejskim. Będą mieli okazję zobaczyć pracę bursztynników, skosztować polskich pierogów i tradycyjnego likieru Goldwasser, o którym wzmianka znalazła się nawet w "Panu Tadeuszu".

Po południu goście obejrzą krótki spektakl Teatru Szekspirowskiego i spotkają się z reprezentantami świata kultury, sztuki i mediów.

Ostatnim punktem programu będzie wizyta w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w Stoczni Gdańskiej, gdzie para książęca spotka się z założycielami "Solidarności" i złoży kwiaty pod pomnikiem.

Wieczorem wrócą do Warszawy, skąd rano wyruszą do Berlina.Wizyta pary książęcej została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Czy może dojść do nieprzewidzianych zdarzeń? Magazyn SHOW uważa, że jest to prawdopodobne, ponieważ księżna dość często zalicza wpadki. Oto największe potknięcia księżnej według magazynu SHOW!

Gafy to jej specjalność

Ciekawe, czy żona księcia Williama zaliczy wpadkę podczas wizyty w Polsce. W tej dziedzinie jest prawdziwą mistrzynią.

Indyjskie przygody Kate

Królowa serc i wpadek


Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje