Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II musi dokonać wyboru przed świętami

​Ograniczenia dotyczące Covid-19 w Wielkiej Brytanii dotyczą także rodziny królewskiej. I tu pojawia się pytanie. Z kim królowa Elżbieta II spędzi tegoroczne święta Bożego Narodzenia?

Boże Narodzenie w rodzinie królewskiej od lat obchodzone jest w Sandringham. W tym roku 94-letnia monarchini ma problem. Kogo zaprosić do swojej "bańki", to pojęcie od pół roku, funkcjonuje w pałacu. Dotyczy przede wszystkim osób z bliskiego otoczenia królowej, np. służby, która pracuje według ściśle określonych procedur, nie wymieniając się tak często, jak to było przed wybuchem pandemii Covid-19. 

Reklama

Książę Karol i księżna Kamili wydają się pierwszymi na liście. Zaproszenie wnuków z dziećmi jest już ryzykowne. Dlatego wszystko wskazuje na to, że książę William wraz z rodziną udadzą się do teściów, bo tak naprawę większość świąt spędzali u boku "królowej babci". 

A co z królową? Jak donosi "Daily Mail" w tym roku królowa prawdopodobnie nie pojedzie do swojej posiadłości w Norfolk.

Okres świąteczny najprawdopodobniej spędzi razem z mężem w Windsorze/ Dla 99-letniego księcia Filipa wszelkie kontakty z osobami z zewnątrz nie są wskazane. 
Jest jeszcze coś. Bunt pracowników, który zakończył się odmową poddanie kwarantannie rodzin, tylko dlatego, że jest się "bańkowym pracownikiem" królewskiego dworu. 


Dowiedz się więcej na temat: Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje