Reklama

Reklama

Katarzyna Figura o dramacie rodzinnym

Katarzyna Figura ma troje dzieci - dorosłego już syna Aleksandra z pierwszego małżeństwa z biznesmenem Janem Chmielewskim oraz nastoletnie córki Koko i Kaszmir, których ojcem jest amerykański producent filmowy - Kai Shoenhals.

Małżeństwo z Shoenhalsem zakończyło się sześć lat temu wielkim skandalem. Katarzyna Figura publicznie opowiedziała wtedy o przemocy fizycznej i psychicznej, jakiej ona i dzieci doświadczały ze strony Amerykanina. W jej życiu zaczęła się prawdziwa rewolucja. Aktorka wystąpiła o rozwód, a wtedy mąż wniósł przeciwko niej pozew o naruszenie dóbr osobistych.

Reklama

- Po sześciu latach zakończył się proces. Mąż oskarżył mnie o naruszenie jego dóbr osobistych. Wyrok był taki, że wszystkie jego roszczenia, także finansowe zostały odsunięte.Jakiekolwiek zarzuty, jakobym miała naruszyć jego dobra, publicznym odkryciem prawdy o naszym życiu prywatnym, ujawnieniem przemocy, jaką stosował wobec naszych dzieci i wobec mnie, zostały absolutnie odsunięte. W uzasadnieniu sądu padło sformułowanie, że miałam pełne prawo zrobić to w obronie życia i zdrowia mojego i dzieci - powiedziała Figura.

Aktorka podkreśla, że za to, co zrobiła, dziękowały jej inne kobiety.

- Ze strony kobiet odbieram najwięcej sympatii, bo jest to pewnego rodzaju utożsamianie się z moją historią. To, co zrobiłam, wpisało się w interes społeczny. Nikt sobie nie wyobrażał, że taka osoba mogła ujawnić, że jest ofiarą. To wszystko jest za zamkniętymi drzwiami. I przeprowadza się bardzo pięknie, w białych rękawiczkach - wskazała.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje