Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Joanna Kulig. Zrobiła to z przytupem

Spodziewała się tego, że film w którym grała główną rolę, zostanie zauważony za oceanem. "Zimna wojna" otrzymała trzy nominacje do Oskara. Jak na te wiadomość zareagowała Joanna Kulig?

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła, że "Zimna wojna" została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Nominację za zdjęcia otrzymał Łukasz Żal, a Paweł Pawlikowski powalczy o statuetkę w kategorii najlepszy reżyser. 

Reklama

Joanna Kulig, choć była uważana za "czarnego konia", nie dostała nominacji w kategorii "najlepsza aktorka pierwszoplanowa" za rolę w filmie "Zimna Wojna". 

Kulig zachowała się jak dama. Umieszczony na Instagramie filmik pokazuje, jak cieszyła się z sukcesu kolegów. W imieniu ekipy filmowej podziękowała wszystkim za wsparcie. Zrobiła to z klasą i wrodzonym sobie temperamentem.

To wielki sukces polskiej kinematografii. Żaden film środkowo europejski nie był dotąd nominowany aż w trzech kategoriach- powiedział w rozmowie z PAP krytyk filmowy Paweł Oleszczyk. 

Zwrócił uwagę, że nominacja dla Pawlikowskiego jest wyróżnieniem szczególnym. Kategoria najlepszego reżysera jest w Hollywood najbardziej szanowana. To jest absolutny ewenement i ogromny sukces Pawlikowskiego- dodał. 

Zobacz także:


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje