Reklama

Reklama

„Grał” na garnkach i patelniach

Jako zbuntowany nastolatek mieszkał w samochodzie. Miał niecałe 3 lata, gdy rodzice odkryli, że jest bardzo muzykalny. Mały Lenny Kravitz, gdy tylko pewnie stanął na nogach, wykradał z kuchni patelnie i garnki i z pasją "grał" na nich godzinami.

W wieku 5 lat zaczął naukę gry na perkusji i gitarze. Kilka lat później już sam nauczył się grać na pianinie, harmonijce ustnej i sitarze. Kiedy miał 10 lat, dołączył do chłopięcego Chóru Kalifornijskiego i śpiewał w The Metropolitan Opera w Los Angeles. Na początku kariery przyjął pseudonim Romeo Blue, ale szybko z niego zrezygnował. Dziś ma w dorobku 9 albumów studyjnych, 4 prestiżowe statuetki Grammy, światową sławę i wkrótce świętować będzie 50. urodziny.

Korzenie

Reklama

Leonard Albert Kravitz przyszedł na świat 26 maja 1964 roku w Nowym Jorku. Pierwsze imię dostał na cześć wujka, który w wieku 20 lat zginął na wojnie w Korei. W jego żyłach płynie, raczej rzadka na czasy, w których się urodził, mieszanka krwi. Matka - Roxie Roker - była córką Afroamerykanki z Georgii i rdzennego mieszkańca wysp Bahama, wychowaną w wierze chrześcijańskiej. Ojciec - Sy Kravitz - był Żydem, jego przodkowie za ocean wyemigrowali z Rosji, z dzisiejszych terenów Ukrainy. Rodzice Lenny’ego poznali się w pracy, pobrali na przekór wszystkiemu w 1962 roku. Matka była aktorką, ojciec - wpływowym producentem w stacji telewizyjnej NBC. Gdy Lenny miał 10 lat, rodzina Kravitzów przeprowadziła się z Nowego Jorku do Los Angeles. Rodzice rozwiedli się w 1985 roku, 10 lat później Roxie Roker zmarła na raka piersi, a dekadę po niej Sy Kravitz na białaczkę.

Bunt

Jako oporny na surowe metody wychowawcze nastolatek z silnym charakterem, intensywnie ścierał się z ojcem. W wieku 15 lat wyprowadził się z domu i zamieszkał w swoim pierwszym samochodzie. Był już wtedy uczniem Beverly Hills High School. Potem pomieszkiwał kątem u znajomych. Szkołę jednak ukończył z całkiem dobrymi wynikami.

Miłość

W roku, gdy rozwodzili się jego rodzice, poznał, znaną z popularnego serialu "Bill Cosby Show", aktorkę Lisę Bonet. Zaprzyjaźnili się bardzo, a po 2 latach zrozumieli, że są w sobie zakochani. W listopadzie 1987 roku 23-letni wówczas Lenny poślubił Lisę w Las Vegas w jej 20. urodziny. Rok później na świat przyszła ich córka Zoë Isabella Kravitz. Małżeństwo nie przetrwało, w 1992 Leny i Lisa rozstali się. Po rozwodzie u jego boku pojawiały się różne panie, w tym kilka sław, m.in. Vanessa Paradise i Nicole Kidman. Raz był nawet zaręczony - z brazylijską modelką Adrianą Lima - ale, jak dotąd, nie ożenił się powtórnie.

Życie na gorąco 19/2014

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje