Reklama

Reklama

Eurowizyjne występy, które przeszły do historii!

Piękne kobiety od zawsze na Eurowizji

Piękna Rusłana Łyżyczko, która podczas 49. Konkursu Piosenki Eurowizji zachwyciła głosem i tańcem w czasie wykonywania swojego "Wild Dances" w tym roku skończy 47 lat. Brunetka wygrała Eurowizję 2004 roku, od początku będąc jedną z głównych faworytek do zwycięstwa. 

2004 rok był wyjątkowy również ze względu na to, że po raz pierwszy wprowadzono wtedy kwalifikację do finału poprzez rywalizację w konkursach półfinałowych.  

"Demony" zawładnęły sceną!

Reklama

Fini potrafią "zrobić show" w konkursie Piosenki Eurowizji. Najbardziej widoczne było to w 2006 roku, kiedy to zespół Lordi dosłownie zawładnął sceną w Atenach. 

Do dziś ten występ budzi na świecie mieszane uczucia, ponieważ niektórzy są zdania, że udział piosenki "Hard Rock Hallelujah" w Eurowizji nie przyczynił się do poprawy renomy konkursu i tak już uznawanego wtedy za jeden ze współczesnych symboli kiczu w muzyce. 

Co więcej, kostiumy artystów przed wielu krytykantów były uważane za dość "demoniczne". Fakty jednak nie kłamią, a przecież wynik, jaki otrzymała w tamtym czasie grupa Lordi, (292 punkty) przez długi czas był jednym z najwyższych w historii całego wydarzenia.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje