Reklama

Reklama

96-letnia Betty White zdradza szokujący sekret długowieczności

Betty White zdradza sekret długowieczności, który brzmi dość zaskakująco. Hot-dogi, frytki i kieliszek wódki wieczorem - oto co poleca Bettty, która w tym tygodniu skończy 96 lat i cieszy się doskonałym zdrowiem.

Co na to eksperci? Czy jedzenie i picie, które dają zadowolenie rzeczywiście mogą być dla nas lepsze niż zdrowe jedzenie i napoje bezalkoholowe?

Reklama

Dieta Betty jest dość specyficzna i w wielu punktach zaprzecza zaleceniom dietetyków. Najczęściej nie jada ona śniadań, uważanych za najważniejszy posiłek dnia.

Na lunch aktorka zjada przeważnie kanapkę, ponieważ jest niezwykle zajęta pracą zawodową i wolontariatem. Zamiast zdrowej żywności chętnie sięga po fast-foody. Chociaż większość dietetyków załamuje ręce nad takim sposobem odżywiania, dr Aaron Carroll autor "Bad Food Bible" twierdzi, że dowody na szkodliwość czerwonego mięsa nie są takie znowu mocne, a tłuszcz i sól mogą okazać się niezbędne do przygotowania smacznego posiłku. Niektórzy eksperci zgadzają się również z tym, że bardzo umiarkowane spożycie alkoholu może być korzystne dla serca. Specjaliści są również zgodni, że długowieczności sprzyja duża aktywność, posiadanie celu w życiu i optymistyczne nastawienie. A tego nie można Betty odmówić!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje