Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Zrzekł się? Kluczowa decyzja księcia Filipa

Biuro prasowe Pałacu Buckingham poinformowało opinię publiczną o ważnej decyzji księcia Filipa. Mąż brytyjskiej królowej Elżbiety II zrzekł się prawa jazdy. Wszytko za sprawą wypadku z udziałem księcia, do którego doszło w styczniu bieżącego roku.

Wypadek z udziałem księcia Filipa, do którego doszło w pobliżu królewskiej posiadłości w Sandringham, wymusił na mężu Elżbiety II podjęcie tej decyzji. 

Reklama

Przypomnijmy. Samochód  księcia Filipa próbował włączyć się do ruchu. Nic nie zapowiadało tragedii, kiedy nagle królewska limuzyna zderzyła się z innym pojazdem. Do wypadku doszło w pobliżu wjazdu na drogę szybkiego ruchu A149. Książę Filip sam prowadził pojazd. Zgodnie ze standardową procedurą kierowcy obu samochodów zostali poddani badaniom alkomatem. Kontrola wykazała, że byli trzeźwi. 

Choć 97- letni Filip z kolizji wyszedł bez szwanku, czuł się odpowiedzialny za to, co się stało. Do uczestników wypadku wysłał listy z przeprosinami. Podobno tego feralnego dnia księcia oślepiło słońce, ale nie chcąc już ryzykować postanowił zrzec się prawa jazdy. Co w przypadku męża królowej nie było łatwą decyzją. Wszyscy wiedzą, że prowadzenie samochodu było jego pasją. 

Zobacz także: 
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje