Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wyślij walentynkę i zrób coś jeszcze lepszego!

14 lutego pokaż swoje serce. Dwa razy! Za pośrednictwem Polskiej Misji Medycznej wyślij walentynkę ukochanej osobie i jednocześnie pomóż w zakupie aparatu do badań serca dla szpitala w Zambii.

Jak pomóc?

Polska Misja Medyczna wspiera szpital w Katondwe - małej wiosce położonej nad rzeką Luangwa w pobliżu granicy Zambii z Mozambikiem. Wysyła tam wolontariuszy, doposaża w profesjonalny sprzęt, planuje szkolenia personelu.

Reklama

Szpital bardzo potrzebuje głowicy kardiologicznej do aparatu USG. Żeby ją kupić, PMM zdecydowała się rozesłać walentynki w waszym imieniu.

Partnerem akcji jest firma Illustris, która przekazała PMM pocztówki walentynkowe z grafiką Andrzeja Tylkowskiego. Przelewem bankowym, lub za pośrednictwem strony www.pmm.org.pl/pl/walentynki/ wpłacasz dowolną kwotę. Pod adres darczyncy@pmm.org.pl wysyłasz potwierdzenie wpłaty i dane adresata, do którego ma trafić ta urocza, charytatywna walentynka. Dodaj walentynkowe wyznanie. Resztę Polska Misja Medyczna robi za ciebie.

Wyślij walentynkę z misją!

Siostry Służebniczki Starowiejskie, wśród nich siostra Mirosława Góra - lekarz chirurg z Polski, i zambijskie zakonnice wspólnie prowadzą Katondwe Mission Hospital, jeden z nielicznych ośrodków zdrowia na tym terenie.

W szpitalu przyjmowani są nie tylko pacjenci z Zambii, ale także z Mozambiku i Zimbabwe. Czasem by tu trafić muszą oni pokonać nawet kilkadziesiąt kilometrów. Szpital składa się z oddziału żeńsko-dziecięcego, męskiego, zakaźnego, położnictwa, ambulatorium, bloku operacyjnego. Jest tutaj także ochronka dla kobiet ciężarnych oczekujących na poród, poradnia stomatologiczna, diagnostyka RTG i USG.

Siostry prowadzą także przedszkole dla dzieci oraz cieszącą się znakomitą renomą w całej Zambii szkołę średnią dla dziewcząt. Szpital utrzymuje się w znacznej mierze z pomocy darczyńców z zewnątrz. Teraz ty możesz pomóc w jego utrzymaniu.

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje