Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Warszawa: Marsz stu flag na stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety

W listopadzie 1918 roku kobiety uzyskały w niepodległej Polsce prawa wyborcze stając się w ten sposób pełnoprawnymi obywatelkami. Była to zapowiedź zmian, które stanowiły o kształcie nowoczesnego świata, narodziny współczesnego społeczeństwa, w którym wszyscy posiadamy te same prawa, przywileje i obowiązki. Polska należała do awangardy. tamtym czasie prawa wyborcze kobiet były gwarantowane w Europie zaledwie w kilku krajach.

Z okazji okrągłej setnej rocznicy w dniu 24 listopada odbędzie się w Warszawie marsz z przygotowanymi specjalnie na tę okazję flagami celebrujący to doniosłe wydarzenie. Autorkami i autorami (kilkaset osób) flag są: artystki i artyści, osoby na co dzień nie związane ze sztuką, różne grupy społeczne i kluby sportowe, studenci i studentki.  

Reklama

Marsz przejdzie Krakowskim Przedmieściem do Biura Wystaw (Krakowskie Przedmieście 16/18), gdzie odbędzie się m.in. prezentacja i sesja zdjęciowa flag. 

Organizatorzy zapraszają wszystkich do stworzenia własnych flag, a przede wszystkim do wspólnego świętowania i uczestniczenia w marszu. Po marszu flagi będą prezentowane w stołecznych galeriach: BWA Warszawa, MSN (w ramach wystawy "Niepodległe"), Biurze Wystaw, Lokalu 30, Fundacji Bęc Zmiana oraz w późniejszym terminie w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. 

Data: 24.11.2018 / sobota / godz 12.00 / Plac Zamkowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje