Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wakacyjna lektura: "Powrót na Majorkę"

Przyjemna wakacyjna lektura, z wartką akcją, która przenosi czytelnika w malownicze zakątki Majorki. Anna Klara Majewska powraca w znakomitej formie.

“Powrót na Majorkę" to już druga (po “Roku na Majorce") powieść o perypetiach architektki Magdy, próbującej poukładać na nowo swoje życie. Minęły cztery książkowe lata, odkąd rozstaliśmy się z naszą bohaterką, która w tym czasie  stała się dojrzałą, ale wciąż kipiącą życiem czterdziestolatką.

Reklama

Magda jest teraz w stałym związku, a jej syn wszedł właśnie w trudny okres nastoletni. Z pozoru prowadzi sielskie i poukładane życie, ale czy stabilizacja okaże się tym, czego poszukiwała? Czy da sobie radę z krnąbrnym Michasiem, wiecznie nieobecnym ukochanym Markiem, zawodową frustracją i toksyczną rodziną? Czy może znowu ucieknie..?

Po kilku miesiącach sielankowego życia w Polsce u boku ukochanego Marka, Magda zaczyna tęsknić za gorącymi plażami Majorki. Na dodatek okazuje się, że jej przyjaciele potrzebują pomocy. Ivanka, która została na Majorce i pilnuje ich wspólnego biznesu, przeżywa problemy sercowe i nie ma głowy do prowadzenia kawiarni, a Paco marzy o poznaniu seksownej Słowianki i zamierza znaleźć ją właśnie w Polsce. Magda rusza więc na ratunek majorkańskim przyjaciołom i ... samej sobie. Szybko okazuje się, że już pierwsze promienie słońca przywołują gorące wspomnienia, co więcej, pewien wyjątkowo pociągający blondyn sprawia, że odległa Warszawa, w której został Marek, wydaje się jeszcze bardziej odległa, jeszcze bardziej szara i nudna...

Takiego zwrotu akcji nikt nie spodziewa się w życiu czterdziestoletniej kobiety, a już z pewnością nie spodziewała się go sama Magda. A jednak, życie lubi płatać różne figle, a my sami często mu w ty pomagamy. Czy Magda zostanie już na stałe na Majorce? Czy pociągający blondyn zastąpi Marka u jej boku?

Anna Klara Majewska "Powrót na Majorkę" wydawnictwo Wielka Litera.
 

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje