Reklama

Reklama

​Wakacje w Teatrze Polonia i Och-Teatrze

W te wakacje Och-Teatr i Teatr Polonia zagrają łącznie ponad 150 spektakli, zarówno w obu siedzibach, jak i w plenerze.

Plenery

Dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy tego lata zobaczyć będzie można spektakle na Placu Konstytucji - między 8 a 31 lipca zagrane zostaną łącznie 24 przedstawienia, pokazywane będą bardzo lubiane tytuły dla dorosłych: "Lament na Placu Konstytucji", "Związek otwarty", "JangaJan - Hej Joe!", "Starość jest piękna" i "Flamenco namiętnie" - oraz barwne, muzyczne przedstawienia dla dzieci: "Czerwony kapturek", "Jaś i Małgosia".

Reklama

W sierpniu natomiast spektakle plenerowe grane będą na scenie Och-Grójecka 65 przed Och-Teatrem. Tam sztuki dla dorosłych i dla dzieci grane będą codziennie od 1 do 26 sierpnia, w sumie zaprezentowanych zostanie 20 przedstawień. Na wszystkie spektakle plenerowe, jak zawsze, wstęp wolny.

Lato w Och-Teatrze

W lipcu oraz w sierpniu Och-Teatr będzie nieustannie bawić i zapraszać na komedie, farsy i zabarwione uśmiechem oraz wzruszeniem dramaty. Przede wszystkim w lipcu i w sierpniu zobaczyć będzie można czerwcową premierę Och-Teatru, czyli "Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę" w reż. Andrzeja Domalika (reżysera m.in. uwielbianej "Boskiej!" czy "Marii Callas. Master Class") ze Zbigniewem Zamachowskim w roli tytułowej. W spektaklu zobaczyć będzie można także Milenę Suszyńską, Krzysztofa Dracza, Marcina Bubółkę, Mirosława Kropielnickiego, Henryka Simona oraz Michała Zielińskiego.

Ponadto scena przy Grójeckiej 65 zaprosi swoich widzów nie tylko na klasykę najlepszych fars świata - czyli "Mayday" oraz "Mayday 2" (czyli spektakle o przygodach, które prowokuje podwójne życie niepozornego taksówkarza z Londynu, Johna Smitha), ale też na lubiane sztuki takie, jak choćby "Trzeba zabić starszą panią" o zmaganiach opryszków z pewną wyjątkową melomanką, "Udając ofiarę" w reżyserii Krystyny Jandy i wg tekstu najzdolniejszych rosyjskich autorów współczesnych - braci Presniakow, roztańczone "Lekcje stepowania" o tańcu jako sposobie na kłopoty czy "Kto nas odwiedzi", opowieść o najdziwniejszej kolacji urodzinowej ze wspaniałą obsadą: Jadwigą Jankowską-Cieślak i Janem Peszkiem.

Sprawdź repertuar

Lato w Teatrze Polonia

Dwa letnie miesiące w Teatrze Polonia oznaczają przegląd tego, co teatralni widzowie lubią najbardziej: znakomici aktorzy, dobre teksty i różnorodny repertuar. Zobaczyć będzie można nie tylko najnowszy spektakl Polonii, czyli przedstawienie "Piękny nieczuły" z Natalią Sikorą i Pawłem Ciołkoszem w obsadzie. Jean Cocteau napisał ten niesamowity, poetycki i okraszony wspaniałą muzyką spektakl dla Edith Piaf, która grała go w Paryżu z wielkim sukcesem.

Na wakacyjnym afiszu znajdą się także "32 omdlenia" w mistrzowskiej obsadzie (K. Janda, I. Gogolewski/J. Łapiński oraz J. Stuhr), które 23 lipca zagrane zostaną po raz 200., "Spowiedź chuligana. Jesienin" czyli monodram Andrzeja Grabowskiego, "Chłopcy" Grochowiaka z m.in. Krzysztofem Gosztyłą i Stanisławem Brudnym czy bardzo lubiane "Konstelacje" z Marią Seweryn i Grzegorzem Małeckim.

Sprawdź repertuar


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje