Reklama

Reklama

​Urlop nad Bałtykiem? Zdaniem ekspertów wiele ryzykujesz

Ekologiczna katastrofa na dnie Bałtyku

Problem nie zniknie wraz z postępującą korozją wraków, będzie zwiększało się ryzyko rozlania ropy i substancji ropopochodnych w wodach polskiego morza. Eksperci zaznaczają, że prawdopodobieństwo niekontrolowanego wycieku zwiększa się z każdym kolejnym miesiącem.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Morski w Gdańsku wynika, że w skorodowanym wraku Franken może zalegać nawet 6 tys. ton paliw i produktów ropopochodnych.

Z kontroli wynika, że Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa własnymi siłami byłaby zdolna zebrać zaledwie około 3 tys. ton oleju, a z pomocą innych służb szacuje się, że byłoby to 3, 5 tys. ton. Zatem, czy nadal nie ma się czym przejmować?

Reklama

***

#POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>

Zobacz także: 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje