Przejdź na stronę główną Interia.pl

Tie Ning, Kobiety w kąpieli

Cztery młode kobiety, cztery odmienne drogi. Tiao niebawem wychodzi za mąż za swojego przyjaciela, jednak wcześniejszy romans ze starszym mężczyzną wciąż nie daje jej spokoju.

Młodziutka Fan sądzi, że ucieczka do Ameryki rozwiąże wszystkie problemy, a dumna Fei jest gotowa na wszystko, by uwolnić się od pracy w fabryce. Youyou tymczasem marzy tylko o jednym - chce gotować i prowadzić własną restaurację.

Reklama

Jak się jednak okazuje, we współczesnych Chinach nikt nie jest czystą kartą. Nad bohaterkami ciąży burzliwa historia kraju, w którym żyją, a także tragiczny wypadek, który połączył je ze sobą już w dzieciństwie i na zawsze odcisnął na nich piętno.

Kobiety w kąpieli to uderzające studium winy, ale także świadectwo niezwykłej siły bohaterek, które mimo przeciwności powstają, by walczyć o siebie - nawet kiedy ramy otaczającego je świata okazują się płynne i nieuchwytne jak woda.

Tie Ning - należąca do grona najbardziej poczytnych i cenionych współczesnych chińskich pisarzy - podgląda swoje bohaterki jak tytułowe Kobiety w kąpieli. Obserwuje je w najbardziej intymnych sytuacjach i pokazuje, jak to, co prywatne, splata się ze zbiorowym doświadczeniem.

Tie Ningjedna z najpopularniejszych chińskich pisarek, której książki sprzedają się w milionowych nakładach pierwsza kobieta, która pełniła funkcję prezesa Writers Association of China (Chińskiego Związku Pisarzy), gdzie występowała u boku noblisty z 2012 roku - Mo Yana, za Kobiety w kąpieli nominowano ją do azjatyckiego Bookera - Man Asian Literary Prize 2012


Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje