Reklama

Reklama

TEST Jabra Evolve 75e: Komfort pracy i po pracy

Pandemia koronawirusa spowodowała, że musimy szczególnie zadbać o komfort swojej pracy, zwłaszcza, że najczęściej biuro zostaje zamienione na domowe zacisze, a części z nas trudno oddzielić życie rodzinne od zawodowego. Wszystko, co może pomóc nam w realizowaniu zadań związanych z naszym zawodem, jest teraz na wagę złota. Złotem owym okazały się dla mnie zestaw słuchawkowy Jabra Evolve 75e.

Słuchawki Jabra Evolve 75e mają jedną, niewątpliwą zaletę: są naprawdę szczelne. Kiedy prowadzę w nich konferencję on-line albo wykłady ze studentami, a za ścianą kłócą się dzieci, szczeka pies, czy sąsiad puszcza za głośno muzykę - mnie to nie interesuje. Jestem ja i moi odbiorcy. Mam bezpieczną przestrzeń, gdzie skupić się można na tym, co ktoś mówi, a nie denerwować, że czegoś nie zrozumiesz, bo rozpraszają cię dźwięki z otoczenia. Po wciśnięciu przycisku ARS mogę podsłuchać co dzieje się wokół, ale nie muszę tracić czasu na wyjmowanie słuchawek.

Zestaw został wyposażony w technologię potrójnych mikrofonów oraz aktywnej redukcji szumów, dzięki czemu to, co dzieje się wokół mnie nie przeszkadza również moim rozmówcom dając pewność, że to, co mówię będzie przez nich odpowiednio odebrane.

Reklama

Tu ważna uwaga: warto przed skorzystaniem z nich wypróbować wszystkie dostępne końcówki, aby je jak najlepiej dopasować. Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej stracić pięć minut i nauczyć się je instalować poprawnie, niż walczyć niepotrzebnie z materią. jeśli nie odpowiadają ci jedne końcówki, sięgnij po drugie - okażą się bardziej komfortowe.

Pałąk, który zakładam na szyję ma nie tylko funkcję podtrzymującą, jest także panelem sterowania. Dzięki temu mogę się wygodnie rozsiąść się i swobodnie rozmawiać, a po pracy posłuchać sobie muzyki, by odkryć, że na mojej ulubionej płycie grają instrumenty, których wcześniej nie słyszałam, bo zabrakło jakości dźwięku w mojej ulubionej wieży. Mam do dyspozycji pięć przycisków do szybkiej kontroli rozmów i muzyki, w tym taki, który umożliwia szybki dostęp do Siri i Google Now. Wibracje pałąka zapewnia ciche i dyskretne powiadomienia.

Jabra Evolve 75e to nie tylko narzędzie pracy. Wieczorem, gdy przychodzi czas na ogarnięcie domu, słuchawki też mi się przydają. Włączam ulubioną audycję, słucham podkastów i poruszam się swobodnie po mieszkaniu, nikomu przy tym nie przeszkadzając.

Zestaw słuchawkowy Jabra Evolve 75e został wyposażony w baterię litowo-jonową. Wystarczą tylko dwie godziny, by ją w pełni naładować, za to odwdzięcza się pracą urządzenia aż na 14 godzin.

Monika Szubrycht

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje