Reklama

Reklama

Sukces internetowej zbiórki. OIOM powstał w dwa tygodnie

9 marca Chiara Ferragn wraz z mężem Fedezem, zainicjowali internetową zbiórkę pieniędzy, które miały być przeznaczone na stworzenie od podstaw nowego oddziału intensywnej terapii przy szpitalu San Raffaele w Mediolanie. Ogłaszając światu informację o jej rozpoczęciu, nie spodziewali się aż tak wielkiego sukcesu tej akcji.

Chiara i Fedez na stworzenie nowego oddziału przeznaczyli 1 mln euro i poprosili swoich obserwatorów o wsparcie zbiórki. 

Reklama

Jak duża jest siła oddziaływania mediów społecznościowych i trendsetterów pokazuje fakt, że w ciągu kilku dni suma na tym koncie wyniosła 4 mln euro. Stan na dziś to 4,4 mln euro i ciągle rośnie. Cel wsparło ponad 200 tysięcy ludzi z całego świata.

Fedez opublikował na swoim koncie instagramowym filmik prosto z nowego oddziału intensywnej terapii, który powstał w byłej hali sportowej.

Za pieniądze z internetowej zbiórki zakupiono nieinwazyjne urządzenia wentylacyjne i monitorujące proces oddychania, a także cały pozostały sprzęt, który jest niezbędny w tego typu miejscach.

Przed wejściem do hali widnieją nazwiska wszystkich 200 tysięcy darczyńców. Jak informuje para, nazywana przez niektórych The Ferragnez, kolejne miejsca dla pacjentów są przygotowywane.

***Zobacz także***

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje