Reklama

Reklama

Selfie ujawnia cechy twojego charakteru

To niesamowite, że sztuczna inteligencja jest w stanie określić, jaki ktoś ma charakter na podstawie samego zdjęcia twarzy. Ta technologia może okazać się bardzo przydatna w różnych obszarach codziennego funkcjonowania. 

Reklama

Pozwoliłaby na przykład trafniej dopasowywać oferty do klientów, którzy chcą skorzystać z danej usługi. Byłaby też w stanie ułatwić pracodawcom analizę profilu potencjalnego pracownika. To odmieniłoby rynek pracy. 

Najciekawsze jest jednak to, że zastosowanie technologii na portalach i w aplikacjach randkowych, prawdopodobnie zwiększyłoby szansę na poznanie idealnego partnera. Dzięki znajomości cech danej osoby, można by z góry założyć, kto może do kogo pasować. Nie trzeba by było zatem tracić czasu na rozmowy z osobami, które prawdopodobnie i tak nie byłyby nami zainteresowane. 

Podobno rewolucyjna technologia na podstawie fotografii ludzkiej twarzy jest w stanie określić, po kim możemy się spodziewać danych zachowań. 

Mogłaby się zatem okazać pomocna przy poszukiwaniu drugiej połówki, bo z góry wiedzielibyśmy, kto raczej jest ekstrawertykiem, a kto zamiast szalonych imprez raczej preferuje oglądanie Netflixa. Ludzie, korzystając z aplikacji randkowej, mogliby się zatem łączyć w pary, które już na samym starcie mają większe szanse, niż te dopasowane w przypadku losowego doboru partnera.

Zobacz także:

***

#POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień DzieckaW Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: sztuczna inteligencja | technologia | selfie | związek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje