Ruszył Paryski Tydzień Mody Haute Couture

30 czerwca rozpoczął się Paris Haute Couture Fashion Week. Swoje kolekcje zaprezentowali czołowi francuscy i włoscy projektanci: Christian Dior, Giambattista Valli, Giorgio Armani, Jean Paul Gaultier, Versace i Valentino. Wydarzenie potrwa do 4 lipca.

Pokazem otwierającym paryski Tydzień mody była prezentacja kolekcji jesień -zima 2013/2014 domu mody Versace. Pokaz uświetniła 43-letnia modelka Naomi Campbell. Było to jej pierwsze wyjście na wybieg od czasu, gdy padła ofiarą napaści w Paryżu w grudniu ubiegłego roku oraz pierwszy od 15 lat wystęo w pokazie Versace. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiła ją sama Donatella. 

- Naomi była ikoną Gianniego i jest ikoną dla Versace teraz - powiedziała właścicielka domu mody - Ma osobowość. Jest wojowniczką. Nie wstydzi się pokazać swojej siły. Nie boi się podejmować ryzyka. Właśnie dlatego jest kobietą Versace - dodała. 

Moda na wybiegu i w pierwszym rzędzie

W pierwszych rzędach na pokazach zasiadły już m.in. takie gwiazdy, jak Jessica Chastain, Paul McCartney, Bono, Renée Zellweger, Zoe Saldana, Naomi Watts, Jessica Alba, Milla Jovovich czy Rihanna

Powrót do przeszłości

Tydzień mody to nie tylko pokazy, ale również towarzyszące im wystawy. W poniedziałek 1 lipca widownia zgromadzona w Musée des Arts Decoratifs  po raz pierwszy zobaczyła nową kolekcję marki Elsy Schiaparelli - był to długo wyczekiwany powrót domu mody, który zbankrutował w 2009 roku. Do zaprojektowania strojów zaproszony został Christian Lacroix. Są to wariacje na temat 18 projektów sławnej projektantki, stworzone w celu uczczenia wznowionej działalności domu mody.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje