Reklama

Reklama

Psy czy koty – w Ameryce odwieczny spór już rozstrzygnięty?

Każdy właściciel psa będzie udowadniał wyższość swojego pupila nad innymi gatunkami. Wszyscy kociarze są przekonani, że ich ulubieńcy mają świat u swych łap.

Dylemat, "co było pierwsze, jajko czy kura?", to  to nic przy odwiecznym sporze, kto jest najlepszym przyjacielem człowieka - kot czy pies? Tematu nie da się wyczerpać, bo liczba argumentów przemawiających za posiadaniem psa lub kota ciągle rośnie, na korzyć jednego bądź drugiego, w zależności, kto się wypowiada.  

Reklama

Pies uważany jest za najwierniejszego przyjaciela człowieka, który potrafi dostosować się do trybu życia swojego właściciela. Odpowiednie wychowanie wystarczy, żeby spełniać oczekiwania opiekuna. Stąd coraz większe zainteresowanie psimi szkoleniami w ramach przedszkoli, szkół czy akademii, w których doskonali się umiejętności czworonogów.

Są jednak i tacy właściciele, którzy uważają, że pieskowi wystarczy dać odpowiednią dawkę miłości, by czuł się kochany, a wówczas kształcenie nie jest mu potrzebne. Biorą ze schroniska opuszczone zwierzęta, które niejednokrotnie mają za sobą ciężkie, traumatyczne przeżycia. W nowych domach, po okresie adaptacji, odzyskują wiarę w międzygatunkową przyjaźń.

Do kotów przylgnęła łatka niezależności - że chodzą własnymi drogami, że dają się przytulać tylko kiedy same chcą, że z człowieka mogą uczynić niewolnika, którego rola sprowadza się do karmienia i regularnego sprzątania kuwety. Jedno jest pewne - więcej memów, mówiących o rzekomo wrednej osobowości, z pewnością powstało na temat kotów niż psów. Jest się z czego pośmiać.

Dowiedz się więcej na temat: kot czy pies | zwierzę w domu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje