Reklama

Reklama

Polscy projektanci na Nowojorskim Tygodniu Mody

Z dumą ogłaszamy projektantów, którzy wezmą udział w pierwszym Polsko - Amerykańskim Tygodniu Mody w Nowym Jorku!

Polsko-Amerykański Tydzień Mody zostanie zorganizowany podczas New York Fashion Week przez Polsko-Amerykańską Fundację Mody powołaną, by promować młode polskie talenty - projektantów i kreatywne marki.

Swoje kolekcje laureaci konkursu Polish-American Fashion Week będą mogli zaprezentować podczas pokazów oraz w specjalnie przygotowanym showroomie.

Kolekcje oceniało jury w składzie:

Reklama

Alexandra Borowczak - założycielka i prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Mody. Urodzona i wychowana w Polsce, jest absolwentką Politechniki Poznańskiej na kierunku architektura. Po rozpoczęciu kariery w Poznaniu wyemigrowała do Nowego Jorku, gdzie obecnie mieszka. W trakcie wielu podróży do Polski, Aleksandra znalazła inspirację do założenia PAFF jako twórczej organizacji dla młodych i utalentowanych osób z Polski.

Lidia Popiel - zawodowo fotografią zajmuje się od 1985 roku. Od tamtego czasu współpracowała z wieloma periodykami, wykonując zdjęcia okładkowe, mody, ilustracje do wywiadów i reklamy. Prowadziła przez ponad trzy lata rubrykę o modzie w "Piątej Alei", dodatku do dziennika "Rzeczpospolita", gdzie częstą ilustracją były zdjęcia jej autorstwa. Wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Obecnie jest również dziennikarką Polsat Cafe.

Małgorzata Białobrzycka - absolwentka Krakowskiej Szkoły Projektowania Ubioru. Stylista freelancer związana z redakcją magazynu kulinarno-kulturalnego Kukbuk. Swoją drogę zawodową rozpoczynała w magazynie Elle. Była szefową działu mody Gali. Pracowała dla magazynów Pani, Viva oraz Viva Moda. Jako freelancer współpracowała m.in z magazynami Twój Styl, Uroda i Uroda Życia.

Anna Maria Kwiatek - właścicielka i pomysłodawczyni pierwszego w Krakowie koncept sklepu wspierającego tylko polskich twórców mody, sztuki, dizajnu. Od 2009 roku realizuje szereg imprez powiązanych z IDEA FIX poczynając od pokazów mody, wernisaży po targi mody IDEA FIX FEST, czy konferencje i prelekcje o kreatywnym biznesie. W marcu 2014 otworzyła POP UP STORE na nowojorskim Broadway'u promując polską niezależną modę.

Mariusz Kwiecień - gość specjalny jury, służący swoim niezależnym spojrzeniem na modę, którą się pasjonuje. Światowej sławy polski baryton, krakowianin, którego talent doceniają tłumy koneserów. Od lat współpracuje z najwspanialszymi scenami operowymi, jak choćby nowojorska Metropolitan Opera, Lyric Opera of Chicago, wiedeńska Staatsoper, londyńska Covent Garden, paryska Opéra Bastille, czy Teatro Real w Madrycie.

Laureaci

Pokazy odbędą się podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody w jednym z najciekawszych miejsc na Manhattanie, New Museum zaprojektowanym przez znamienitych tokijskich architektów Kazuyo Sejima i Ryue Nishizawa, które jest dedykowane sztuce współczesnej.

Swoje kolekcje wiosna-lato 2016 zaprezentują we wrześniu 2015 r. w Nowym Jorku:
1. Filip Roth
2. Zofia Chylak
3. IMA MAD
4. Studio MMC
5. Pajonk

W showroomie swoje projekty pokażą:
1. Anniss
2. Anka Walicka
3. Wojtek Haratyk
4. Tomaotomo
5. Bola

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje