Przejdź na stronę główną Interia.pl

"Pigułka wolności"

Portret "generacji kciuka" i utrwalony w pigułce kawałek historii, która tworzymy, naciskając klawisz "lubię to".

Aleks, zapalony internauta, hipster i życiowy nieudacznik dla żartu zakłada na Facebooku profil społecznościowy, który błyskawicznie przeradza się w globalny ruch zyskujący miliony fanów, a jego samego zamienia w celebrytę. Media i opinia publiczna dorabiają do tego filozofię, zaś jemu samemu wmawiają, że jest przywódcą pokoleniowych zmian. W końcu sam Aleks zaczyna wierzyć w swoją misję, choć nie do końca wie, na czym ona tak naprawdę polega. Do chwili, kiedy do gry włącza się piękna kobieta i duże pieniądze...

Reklama

Śmieszno-straszny obraz świata epoki mediów, w którym wielkie idee okazują się sterowanymi modami, rebelianci stają się bonzami kapitalizmu, a bonzowie kapitalizmu przeglądają na oczy, przeradzając się w rebeliantów. Świat, od którego nie ma ucieczki - skądkolwiek i dokądkolwiek byśmy nie uciekali.


Piotr Czerwiński (ur. 1972) - dziennikarz, publicysta, prozaik. Absolwent wydziału dziennikarstwa UW. Przepracował 13 lat w mediach, debiutował jako pisarz powieścią "Pokolenie" w 2005 roku. Wkrótce potem opuścił Polskę. Mieszka w Dublinie. Na emigracji powstały jego kolejne książki: "Przebiegum życiae" i "Międzynaród"

"Pigułka wolności"

Piotr Czerwiński

Wydawnictwo Wielka Litera

Dowiedz się więcej na temat: Okładka książki | książki

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje