Przejdź na stronę główną Interia.pl

Od redakcji

Osoba, która kocha bezwarunkowo - babcia. Dziadek bywa surowy, rodzice wymagający. Babcia przytuli, pocieszy. Tylko że te pokolenia się oddaliły.


Reklama

Starsza pani nie wie, co to Facebook, nie toleruje, że wnuczka siada do stołu z telefonem przy talerzu. A nastolatce brak cierpliwości słuchać, jak to było kiedyś. Efekt? Spotykają się tylko w święta, nie bardzo wiedzą, o czym rozmawiać. Mam jednak nadzieję, że to się zmieni. Bo zmienia się system wartości.

Młodzi Polacy coraz częściej zastanawiają się, skąd są. Rysują drzewa genealogiczne. W kraju, gdzie tyle rodzin zostało wyrwanych z korzeniami, szukają swojego miejsca. Czasem jedno zdjęcie z albumu dziadków daje punkt zaczepienia. Babciny przepis na wigilijną kutię jest cenniejszy niż receptura sushi. Ok, to możecie wziąć.

A co w zamian? Uważam, że w czasie tak nieprzyjaznym dla starszych ludzi, gdy w sklepach zamiast "wyprzedaż" pisze się "sale", a podłączenie telewizora wymaga umiejętności informatyka, wnuki mają misję. Odwiedźcie babcię. Zapytajcie, czy umie używać Skype’a. Nauczcie ją zamawiać zakupy przez internet. Wniesiecie w jej życie trochę radości i optymizmu. Życzę Państwu wspaniałej międzypokoleniowej Wigilii. PS: Nasz raport jest o babciach właśnie. Proszę zajrzeć na stronę 76.

Jacek Szmidt - redaktor naczelny Twojego STYLU


Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje