Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Nie żyje Grumpy Cat. Najsłynniejszy kot

​Nie żyje Grumpy Cat, amerykańska kotka ciesząca się ogromną popularnością w internecie. Grumpy była bohaterką wielu internetowych memów. Prowadzoną przez jej właścicielkę stronę na Facebooku śledzi ponad 8,5 mln użytkowników, a profil na Instagramie 2,4 mln obserwatorów. Grumpy przeżyła 7 lat, dając radość milionom ludzi na całym świecie.

Grumpy Cat nie żyje

Nie żyje Grumpy Cat, kotka o wiecznie niezadowolonym wyrazie pyszczka, która zyskała ogromną popularność dzięki internetowym memom. Według jej właścicielki Tabathy Bundesen, specyficzny wygląd Grumpy był spowodowany wadą genetyczną związaną z karłowatością wynikającą z osteochondrodysplazji. Z tego powodu miała także wadę budowy łap. U kotki ujawniły się również problemy z układem moczowym, co doprowadziło do jej śmierci.

Reklama

"Pomimo opieki najlepszych specjalistów, a także wsparcia od kochającej rodziny, Grumpy spotkały komplikacje w związku z infekcją dróg moczowych. To okazało się dla niej zbyt ciężkie do przejścia. Odeszła w spokoju nad ranem we wtorek 14 maja, w ramionach jej mamy, Tabathy. Poza byciem naszym dzieckiem i kochanym członkiem naszej rodziny, Grumpy Cat pomagała milionom ludzi z całego świata uśmiechać się - nawet, jeśli było im ciężko. Jej duch będzie wiecznie żywy dzięki jej fanom" - poinformowała Tabatha Bundesen w mediach społecznościowych.

Była największą kocią gwiazdą internetu

Grumpy Cat przeżyła siedem lat. Jej odejście bardzo zasmuciło internautów. W sieci kocia gwiazda miała duże i wierne grono fanów. Jej profile w mediach społecznościowych obserwuje prawie 11 mln internautów. Strona "The Official Grumpy Cat" na Facebooku ma 8,5 mln polubień, zaś profil na Instagramie - 2,4 mln obserwatorów.

Grumpy cieszyła się popularnością także poza internetem. Była pokazywana m. in. w amerykańskich programach "Today", "Good Morning America" czy "CBS Evening News". Stacja telewizyjna MSNBC w 2012 roku uznała Grumpy Cat za "najbardziej wpływowego kota". Kotka wystąpiła w kilku filmach dokumentalnych, a także zagrała w komedii "Grumpy Cat’s Worst Christmas Ever".

Autor: Maria Staroń

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje