Reklama

Reklama

Moda made in Kraków

Pierwsza edycja Fashion in Cracow już za nami. W ubiegłą niedzielę na ulicy Grodzkiej w Krakowie polskie, młode marki modowe miały okazję zaprezentować się wyjątkowo licznej publiczności.

Na tle urokliwej architektury starego miasta można było obejrzeć pokonkursową wystawę plenerową zdjęć przedstawiających modę sfotografowaną w Krakowie, posłuchać ciekawych paneli tematycznych, zrobić zakupy w showroomie, ale przede wszystkim zobaczyć jak nasza, rodzima moda "made in kraków" wygląda na prawdziwym wybiegu.

Reklama

Kolekcje krakowskich projektantów oraz stylizacje, które zwyciężyły w poprzedzającym event konkursie zostały zaprezentowane przez profesjonalne modelki na prawie 100 metrowym wybiegu i  wzbudziły podziw zarówno zaproszonych gości jak i przypadkowych przechodniów. Turyści mogli na pamiątkę zabrać ze sobą widokówki, na których uwiecznione zostały zwycięskie prace. Dla młodych talentów jest to niewątpliwie innowacyjna forma promocji, która pozwoli dotrzeć ich twórczości w najdalsze zakątki świata. Dla Krakowa, jest to natomiast możliwość zaprezentowania się jako miasto otwarte na odważne, oryginalne pomysły oraz przychylne młodym ludziom, twórcom, którzy jak nikt  inny potrzebują wsparcia przy promocji swoich prac.

Punktem kulminacyjnym tego pełnego atrakcji dnia był pokaz gwiazdy wśród polskich projektantów Evy Minge, która nie tylko pokazała swoją najnowszą kolekcję, ale również podzieliła się z uczestnikami wydarzenia swoimi doświadczeniami związanymi z pracą projektanta.

Lokalizacja eventu w sercu Krakowa wiązała się niewątpliwie z licznymi trudnościami dla organizatorów, ale pozwoliła wziąć  udział w wydarzeniu nie tylko pasjonatom mody ale również rzeszom turystów,  których według szacunków w ciągu całego dnia było kilkanaście tysięcy. Już ruszyły prace nad drugą edycją Fashion in Cracow. Podobnie jak w tym roku, duże znaczenie będzie miało znalezienie odpowiedniej lokalizacji gdyż Fashion in Cracow ma za zadanie nie tylko promować młodych projektantów, fotografów i stylistów, ale również sam Kraków.

Autorem zdjęć jest Rafał Woźniak .

Dowiedz się więcej na temat: fashion in cracow

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje