Reklama

Lektura na marzec

Wśród nowości wydawniczych w marcu znajdziemy zabawne opowieści, mroczne intrygi i wyznania byłego premiera.

Jan Wailer "Małżeństwo po włosku"

Arcyzabawna powieść, która szturmem zdobyła listy bestsellerów. Przesycona niesamowitym humorem historia o włoskich krewnych, która rozbawi czytelnika do łez.

Po ślubie życie człowieka zmienia się diametralnie - szczególnie gdy, tak jak Jan Weiler, żeniąc się, wchodzimy do włoskiej rodziny. Sytuacji nie poprawia bynajmniej fakt, że przyszły teść, pomimo trzydziestu lat pobytu w Niemczech i niemieckiej żony, ledwo mówi językiem kraju, w którym mieszka. Na każdym kroku kalecząc zdania, przekręca ich sens, co prowadzi do nieustannych nieporozumień.

Już sama prośba o rękę córki jest dla dobrze zapowiadającego się bankiera, jedynaka z dobrej, solidnej niemieckiej rodziny, ogromnym stresem. Biedak nie przypuszcza jednak, że to dopiero początek wyzwań. Wycieczka w rodzinne strony narzeczonej, wakacje nad morzem w towarzystwie całego pułku krewniaków, włosko-niemieckie święta - los zgotował mu serię zabawnych wyzwań, które rozbawią czytelnika do łez.

Reklama

Stephen L. Carter "Rada pałacowa"

Obejmująca dwie dekady nowa książka Cartera, zaludniona przez prawdziwe postaci takie jak Richard Nixon, Langston Hughes, Lyndon Johnson czy John Kennedy, w fascynujący sposób przedstawia wielowarstwowe intrygi i zawikłany świat wielkiej polityki, obalając powszechnie panujące stereotypy i do ostatniej strony trzymając czytelnika w napięciu.

Lato 1952 roku. Dwudziestu najbardziej wpływowych obywateli Ameryki spotyka się potajemnie w prywatnej posiadłości i opracowuje szatański plan mający na celu doprowadzenie do radykalnych zmian na szczytach władzy. Planują wprowadzenie swojego człowieka na urząd prezydenta.

Kilka miesięcy później ciało jednego z uczestników spotkania zostaje odkryte przez Eddiego Wesley'a, dobrze zapowiadającego się młodego literata z Harlemu. Wkrótce w tajemniczy sposób znika młodsza siostra Eddiego, a pisarz oraz jego ukochana, Aurelia Treene, wikłają się w pasjonująca odyseję, której celem jest odkrycie prawdy.

Zaczynające się na początku lat pięćdziesiątych i trwające aż po czasy Wietnamu i afery Watergate poszukiwania wiodą ich z bogatych salonów Nowego Jorku przez mroczne zaułki machinacji politycznych, aby w końcu doprowadzić do Gabinetu Owalnego w Białym Domu.

Tony Blair "Podróż"

"Podróż" to bezpośrednia relacja Tony'ego Blaira, w której opisuje on lata sprawowania władzy, wspominając także o innych etapach swojego życia. W książce tej po raz pierwszy mówi o roli, jaką odegrał w kształtowaniu najnowszej historii od śmierci księżnej Diany do wybuchu wojny z terroryzmem. Ujawnia kulisy podejmowania decyzji niezbędnych do zreformowania partii, złożonych stosunków ze swoimi politycznymi współpracownikami, takimi jak choćby Gordon Brown czy Peter Mandelson, długotrwałych i wyczerpujących negocjacji pokojowych podczas konfliktu w Irlandii Północnej, sporów dotyczących edukacji i służby zdrowia, procesu wcielania w życie największego od 1945 roku programu reform w sektorze służb publicznych, a także swoich relacji z innymi przywódcami na arenie międzynarodowej, od Mandeli i Clintona począwszy, na Putinie i Bushu skończywszy. Dokonuje dogłębnej analizy własnego przekonania o etycznej konieczności interwencji, która doprowadziła go do podjęcia decyzji o udziale w wojnie w Kosowie, Sierra Leone, Afganistanie i - co wzbudza największe kontrowersje - w Iraku.

Adele Parks "Romantyczne kłamstwa"

Miłość, przyjaźń i przywiązanie kontra wystawne i pełne przygód życie w blaskach fleszy. Opowieść o współczesnym Kopciuszku, który sam musi wybrać swoją bajkę.

Dobiegająca trzydziestki Fern spostrzega, że jej życie, zwłaszcza osobiste, zmierza donikąd. Adam, z którym jest związana od czterech lat, nie kwapi się do deklaracji małżeńskich, a i dawna namiętność jakby nieco przygasła. Problemem jest też ciasne mieszkanie wynajmowane wspólnie z koleżanką i brak perspektyw na zmianę sytuacji. A czas płynie.

Na tydzień przed urodzinami zdesperowana Fern stawia Adamowi ultimatum - albo oświadczyny, albo rozstanie. Na romantyczny ślub jednak się nie zanosi. Wściekła i rozczarowana dziewczyna zamiast pierścionka dostaje w prezencie zaproszenie na koncert brytyjskiego idola popu, Scottiego Taylora.

Spotkanie z przystojnym gwiazdorem wywraca jej życie do góry nogami. Miłość od pierwszego wejrzenia, oświadczyny wygłoszone ze sceny w obecności wielotysięcznego tłumu - i nagle Fern ląduje w Los Angeles, wiodąc luksusowe życie w otoczeniu sławnych i bogatych. Trwają przygotowania do ślubu, wszystko się toczy jak w bajce. Ale czy to na pewno jej bajka? Fern musi się nad tym dobrze zastanowić...

Stephen L. Carter "Biała Nowa Anglia"

Trzymająca w napięciu opowieść o odkrywaniu mrocznych sekretów amerykańskiej elity intelektualnej uwikłanej w intrygi polityczne i obsesyjnie uzależnionej od władzy i bogactwa. Fani Stephena L. Cartera nie będą rozczarowani.

Lemaster Carlyle, rektor uniwersytetu, oraz jego żona, Julia, prodziekan wyższej szkoły teologicznej, to Afroamerykanie żyjący w samym "sercu bieli". Kiedy wracają pewnej śnieżnej nocy nieoznaczoną na mapie wiejską drogą, ich samochód wpada w poślizg. Gdy udaje im się wreszcie wydostać z pojazdu, Julia dostrzega w rowie nieopodal coś, co na pierwszy rzut oka wygląda na bezkształtny tobołek. Strach ogarnia małżonków, gdy ciemny kopczyk okazuje się zwłokami mężczyzny, a prawdziwe przerażenie, gdy rozpoznają w mężczyźnie znajomego profesora, Kellena Zanta.

Rozpoczyna się śledztwo. Stopniowego pęka maska pozorów, wystawiając na światło dzienne rasowo skomplikowaną przeszłość miasteczka, sekrety prominentnej rodziny oraz najtajniejsze bastiony afroamerykańskich wpływów politycznych. Złożone i nie zawsze jasne powiązania zbiegają się w samym jądrze tajemnicy, która nabiera coraz mroczniejszego charakteru, w miarę jak Julia powoli zbliża się do odkrycia prawdy.

Styl.pl/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy