Reklama

Reklama

Król tenorów zaśpiewa w Łodzi

​Andrea Bocelli, jeden z najwybitniejszych tenorów w dziejach światowej muzyki wystąpi w tym roku w Polsce. Koncert Włocha odbędzie się 29 kwietnia w łódzkiej hali Atlas Arena.

Andrea Bocelli, jeden z najwybitniejszych tenorów w dziejach światowej muzyki wystąpi w tym roku w Polsce. Koncert Włocha odbędzie się 29 kwietnia w łódzkiej hali Atlas Arena.

Reklama

Artysta nie koncertuje zbyt często, dlatego wszystkie jego występy są wydarzeniem. Andrea Bocelli to najlepiej sprzedający się artysta w historii muzyki klasycznej. Do tej pory nagrał 13 albumów studyjnych i do dzisiaj sprzedał ponad 70 milionów egzemplarzy. Dzięki temu stał się numerem jeden, jeśli chodzi o sprzedaż płyt z muzyką klasyczną. Głosem włoskiego tenora zachwyca się wielu na całym świecie.

Przez miłośników jego twórczości często jest nazywany "czwartym tenorem". Urodził się 22 września 1958 r. w Lajatico we Włoszech. Przyszedł na świat z wrodzoną wadą wzroku - jaskrą, w wieku 12 lat doznał wylewu krwi do mózgu, kiedy grał w piłkę nożną, w wyniku czego utracił wzrok. Ukończył studia prawnicze w Pizie. 29 kwietnia w Łodzi Andrea Bocelli wystąpi na scenie z prawie 70-osobową orkiestrą symfoniczną oraz 60-osobowym chórem. Sprzedaż biletów na koncert włoskiego tenora rozpocznie się w czwartek, 26 stycznia. Ceny biletów wahają się od 190 zł do 799 zł.

Patrycja Wiśniewska 

Dowiedz się więcej na temat: Andrea Bocelli | koncert

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje