Reklama

Reklama

Kody rabatowe – gdzie ich szukać?

Kody rabatowe to specjalne zniżki udostępniane przez sklepy internetowe. Dzięki nim możemy nabyć wiele produktów w korzystnej cenie również poza sezonem największych wyprzedaży. Jak korzystać z kuponów i gdzie szukać najlepszych okazji?

Co to są kody rabatowe i jak działają?

Kuponem, czy też kodem rabatowym nazywamy zniżkę przyznawaną przez sklep na poszczególne produkty, konkretny rodzaj asortymentu lub daną kolekcję. Tego typu promocje oferują przeważnie drogerie i sklepy odzieżowe, ale również księgarnie, sklepy z artykułami dziecięcymi, sprzętem RTV i AGD oraz różnego rodzaju firmy usługowe, na przykład restauracje czy hotele. Dzięki nim możemy zrobić zakupy taniej nawet o kilkadziesiąt procent lub skorzystać z darmowej dostawy do domu.

Reklama

Jedynym minusem jest fakt, że obniżki zwykle dotyczą wyłącznie sklepów internetowych. Wiele z nich wprowadza także ograniczenia czasowe, co znaczy, że kody obowiązują jedynie przez określony czas, na przykład weekend. Warto dodać jednak, że kody rabatowe są zawsze darmowe, a żeby skorzystać z promocji wystarczy tylko wiedzieć, gdzie ich szukać.

Gdzie szukać kodów rabatowych?

Większość sklepów udostępnia nowe oferty rabatowe poprzez newsletter albo posty zamieszczane w mediach społecznościowych. Śledząc profile ulubionych marek na Facebooku czy Instagramie z pewnością dowiemy się o najnowszych ofertach. To jednak nie jedyny sposób, by cieszyć się tańszymi zakupami.

Jak skorzystać ze zniżki?

Kody rabatowe bardzo łatwo znaleźć również w internecie, na serwisach oferujących aktualne kupony promocyjne z rozmaitych sklepów oraz firm usługowych. Interesujących nas zniżek szukamy na liście dostępnych kategorii, takich jak moda, kosmetyki, biżuteria lub dom i ogród. Jeśli szukamy konkretnej oferty, możemy także wyszukać określony sklep z dostępnej listy.

 - Warto zajrzeć również pod zakładkę "najnowsze" lub "wkrótce wygasną", bo często tam właśnie kryją się najlepsze oferty - podpowiada Ewa Wiśniewska z kody.pl. - Pamiętajmy też, że korzystanie z tego typu serwisów powinno być bezpłatne, więc wystrzegajmy się portali wymagających dokonywania jakichkolwiek opłat.

Zakupy z kodem rabatowym - korzyści

Żadna z nas nie lubi przepłacać, dlatego na większe zakupy wybieramy się zwykle dopiero podczas sezonowych wyprzedaży. Kody rabatowe to jednak świetny sposób na to, by zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie cieszyć się zakupami również w środku sezonu. Korzystanie z kuponów jest proste i szybkie, wystarczy regularnie odwiedzać serwisy promocyjne w poszukiwaniu najświeższych ofert.

Zakupy online to także duża oszczędność czasu. Czasami wystarczy zaledwie kilka chwil, by znaleźć interesujący nas produkt, wymarzoną sukienkę lub ulubione perfumy, oraz pasujący do niego kod, dzięki któremu zaoszczędzimy nawet kilkadziesiąt złotych.

Jak skorzystać ze zniżki?

Gdy już znajdziemy interesującą nas zniżkę, wystarczy pobrać kod, który wyświetli nam się razem z informacją, jak należy go użyć. Przeważnie polega to na uprzednim skompletowaniu zamówienia w konkretnym sklepie internetowym, a następnie wpisaniu kodu we wskazane pole podczas finalizacji. Wtedy cena końcowa zostaje obniżona o kilka lub kilkanaście procent albo zyskujemy darmową dostawę. Zanim skorzystamy z kuponu warto dokładnie zapoznać się z jego opisem. Jak już wspomnieliśmy, kod może dotyczyć jedynie określonego asortymentu lub kolekcji, a czasem upoważniać do zniżki dopiero od określonej kwoty zamówienia.

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kody rabatowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje