Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kamienica świętuje 10 lat!

Gdy ponad dekadę temu, przy Alei Solidarności powstawał Teatr Kamienica, niewiele osób wierzyło w sukces tej instytucji. Obecnie to jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej Warszawy, które swoim bogatym repertuarem i niepowtarzalną atmosferą przyciąga widzów z całej Polski. Jubileuszowy sezon jest dla teatru wyjątkowy – premiery, niezwykłe spotkania, i mnóstwo niespodzianek.

Teatr Kamienica to prywatny teatr dramatyczny, założony i prowadzony przez aktorską parę - Emiliana Kamińskiego oraz Justynę Sieńczyłło. Powstał w 2009 roku, w zbudowanej w stylu secesyjnym kamienicy, która ocalała w czasie II wojny światowej. Kamienica to spełnienie wielkich marzeń o teatrze Emiliana Kamińskiego - aktora, który nie raz musiał o ciężko walczyć o dzieło swojego życia.

Reklama

- Marzenie o teatrze, to jest marzenie na lata. To nie może być, że coś błyśnie, zapali się jak ta gwiazdeczka w telewizji i zaraz zgaśnie. Jeżeli już człowiek się podejmuje takiej inwestycji, to jest to inwestycja na całe życie - mówi dyrektor Teatru Kamienica.

Jubileusz z gwiazdami

Repertuarowym prezentem dla widzów był spektakl "Niespodzianka" w reżyserii Emiliana Kamińskiego, którego premiera odbyła się 28 marca. W spektaklu z okazji 10. urodzin teatru wystąpili: Joanna Liszowska, Elżbieta Jarosik/ Małgorzata Sadowska, Sambor Czarnota, Krzysztof Kiersznowski i Krystian Kukułka.

Teatr Kamienica w jubileuszowym sezonie dysponuje bardzo bogatym repertuarem. Znajdują się w nim spektakle zarówno dla dorosłych, jak też młodzieży i dzieci. Na trzech scenach Kamienicy można zobaczyć całą plejadę gwiazd, takich jak: Katarzyna Pakosińska, Mateusz Damięcki, Daria Widawska, Jacek Rozenek, Marieta Żukowska, Olaf Lubaszenko, Leszek Lichota, Michalina Sosna, czy Tomasz Ciachorowski.

 

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje