Reklama

Reklama

Jakich kosmetyków używała Marlin Monroe?

Erno Laszlo to człowiek, który jest odpowiedzialny za wykreowanie wizerunku Marylin Monroe. To dzięki jego wskazówkom hollywoodzka gwiazda zmieniła się w ikonę stylu. Nowojorskie Muzeum Makijażu dotarło do zapisków węgierskiego dermatologa. Dzięki nim wiemy, jak bogini piękności każdego dnia dbała o swoją urodę.

Węgierski dermatolog, Erno Laszlo, był specjalistą od pielęgnacji kobiecej cery. 

Reklama

Wieść niesie, że na podstawie jednego spojrzenia był w stanie określić rodzaj cery i dobrać odpowiednie preparaty, a także udzielić makijażowych wskazówek. 

Z jego niebywałej wiedzy czerpały gwiazdy Hollywood. Wśród nich była także Marylin Monroe.

Węgierski uczony przyczynił się do sukcesu Marilyn Monroe

Dobrze wiedziała, do kogo trafiła. Przed nią węgierski doktor pomógł takim sławom jak Katherine Hepburn czy Greta Garbo.

Po krótkiej rozmowie był w stanie przygotować program porannej i wieczornej pielęgnacji cery. Szczególnie bliska jego sercu była tzw. pielęgnacja sucha. To jej poświęcił najwięcej uwagi opracowując kosmetyki. Wiele z produktów, które wprowadził na rynek, nadal jest w sprzedaży.

Laszlo zwracał szczególną uwagę na pielęgnację szyi, a swoim klientkom zalecał, by krem stosowały nie tylko na szyję, ale i na dekolt. 

"Pink Jungle" to wystawa nowojorskiego muzeum, której tematem przewodnim jest make-up z lat pięćdziesiątych. Przy okazji pracownikom Muzeum Makijażu udało się dotrzeć do dokumentów, w których opisano szczegółową listę kosmetyków używanych przez blond piękność.

Dowiedz się więcej na temat: Marylin Monroe | muzeum | wystawy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje