Przejdź na stronę główną Interia.pl

​J. K. Rowling pisze dla dorosłych

"Trafny wybór" to pierwsza książka dla dorosłych napisana przez autorkę serii o Harrym Potterze J. K. Rowling. W listopadzie będzie dostępna w Polsce.


Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Reklama

"Trafny wybór" to pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

"Książka opowiada o małomiasteczkowej społeczności, co wymusiło na mnie stworzenie szeregu postaci w różnym wieku, od nastolatków aż po osoby po sześćdziesiątce. Uwielbiam dziewiętnastowieczne powieści, które opisują losy jakiegoś miasteczka albo wioski. 'Trafny wybór" to próba uwspółcześnienia tej formuły" - mówi autorka.

O autorce:

J.K. Rowling jest autorką serii książek o przygodach Harry'ego Pottera. 7 książek opublikowanych od 1997 do 2007 roku sprzedało się w ponad 450 milionach egzemplarzy w przeszło 200 krajach.

Książki zostały przetłumaczone na 74 języki, a na ich podstawie powstało 8 filmów, które stały się kinowymi hitami.

J.K. Rowling jest laureatką licznych nagród, w tym Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury dziecięcej, Nagrody Księcia Asturii za osiągnięcia na rzecz zgody między narodami, francuskiej Legii Honorowej i Nagrody Hansa Christiana Andersena.

Autorka wspiera różne inicjatywy charytatywne poprzez swój fundusz Volant, jest także założycielką organizacji Lumos zajmującej się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi.

J.K. Rowling, "Trafny wybór". Premiera: 15 listopada 2012. Wydawnictwo Znak.

 

Dowiedz się więcej na temat: książka | Harry Potter | J.K. Rowling | miasteczko | dorośli | powieść | Rowling JK

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje