Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

#IAMWOMEN: Kobiety afirmują kobiety

Kampania reklamowa nowego zapachu Calvin Klein Women, stworzona z udziałem kobiet w roli głównej, oręduje za legendarnymi bohaterkami przeszłych pokoleń i afirmuje bohaterki współczesnej kultury.

Kampania Calvin Klein Women stworzona została przez Lloyd & Co. we współpracy z artystką Anne Collier, której wyjątkowe i natychmiast rozpoznawalne dzieła sztuki fotograficznej pojawiają się zarówno na opakowaniu zewnętrznym, jak i na flakonie. W kampanii występują w rolach głównych dwie kobiety kształtujące nowe oblicze Hollywood: Lupita Nyong'o i Saoirse Ronan.

Przez ostatnie piętnaście lat artystka Anne Collier wykonała zbiór prac skupionych na problematyce formalnego krzyżowania się i psychologicznych powiązań fotografii, kultury materialnej i branży poradnictwa samorozwoju. Prace Collier znajdują się w stałych ekspozycjach Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Nowy Jork), Whitney Museum of American Art (Nowy Jork), Solomon R. Guggenheim Museum (Nowy Jork), Muzeum Sztuki Współczesnej (Los Angeles), Centre Georges Pompidou (Paryż) i galerii Tate (Londyn).

Reklama

- Przystępując do kampanii byłam ciekawa, czy można stworzyć inny rodzaj wizerunku: wizerunku pewności siebie i empatii, aby kobiety mogły artykułować i projektować swoje własne tożsamości - mówi Anne Collier.

Zarówno Nyong'o, jak i Ronan występują w kampanii Calvin Klein Women na kilku niesamowitych i bezpośrednich portretach Collier, które jednocześnie prowokują i zapraszają obserwatora do świata marki.

Głosy swojego pokolenia

Saoirse Ronan - zdobywczyni Złotego Globu, trzykrotnie nominowana do Oscara, mając zaledwie 13 lat wystąpiła w filmie "Pokuta"(2007) - swoim pierwszym filmie, który spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków. Pozycję jednej z najbardziej utalentowanych artystek swoich czasów ugruntowała rolą w filmie Johna Crowleya "Brooklyn" (2015), a także główną rolą zbuntowanej dziewczyny w filmie "Ladybird" (2017) Grety Gerwig. Już niedługo będzie można ją zobaczyć w filmowej adaptacji "Na plaży Chesil" Iana McEwana, "The Seagull" Chekova, oraz w tytułowej roli w biograficznym filmie "Mary Queen of Scots".

Lupita Nyong'o zadebiutowała w docenionym filmie "Zniewolony" Steve'a McQueena w 2013 roku. Otrzymała za tę rolę Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej, a także wiele innych nagród. W 2015 roku wystąpiła w filmie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" w reżyserii J.J. Abramsa. W tym samym roku wcieliła się w postać Nakii w bijącym rekordy filmie "Czarna Pantera" wytwórni Marvel Studios. Wkrótce Nyong'o zagra w filmie "Born a Crime", opartym na bestsellerowej powieści Trevora Noah o tym samym tytule, w miniserialowej adaptacji powieści Chimamandy Ngozi Adichie "Amerykaana" oraz w serialu wytwórni TriStar Pictures "The Woman King". Będzie ją można także oglądać w australijskim komediowym horrorze "Małe potwory" obok Josha Gada. Nyong'o łączy aktorstwo z działalnością społeczną i dobroczynną

Te nagradzane aktorki i głosy swojego pokolenia: obie kobiety są powszechnie uznawane za osoby obdarzone wyjątkowym talentem, które cechuje kreatywność, inteligencja i siła charakteru. Są postaciami, do których aspirują i które inspirują kobiety z całego świata. One wybrały z kolei postaci z przeszłości, które je zainspirowały - ikony kobiecości, które jako twórczynie i kobiety ukształtowały ich tożsamość.

Inspirujące legendy

W odzwierciedleniu twórczości Collier, która wybiera zaskakujące zestawienia, pozwalające zgłębiać między obrazami wzajemne relacje i implikowane narracje, kampania prezentuje tryptyk zdjęć przedstawiających te aktorki porównywane z legendarnymi postaciami kobiet, wybranych przez nie jako osoby, które je zainspirowały i odmieniły.

- Sissy Spacek posiada tę otwartość, tę prezencję. Wydaje się, że jest chętna spróbować wszystkiego i dotrzeć wszędzie. Była wolna i była prekursorką. Nina Simone natomiast zdołała ukształtować samą siebie i przemysł muzyczny, czyniąc go takim, jaki był jej potrzebny - tak o swoich wybrankach opowiada Saoirse Ronan. - Sprowadza się to do pytania, czy ma na ciebie wpływ czyjaś praca? Czy wzbudza u ciebie zainteresowanie, porusza czułą strunę? Obserwowanie ludzi, którzy robią coś, co ich pasjonuje, jest inspirujące. Zachęca cię, by robić to samo, by odczuwać to samo.

- Eartha Kitt i Katharine Hepburn to przykłady kobiet, które nie akceptowały status quo, lecz stworzyły przestrzeń dla siebie - uzasadnia swój wybór Lupita Nyong'o. - Pociąga mnie ich uczciwość oraz zdolność mówienia i wyrażania tego, w co wierzyły, aby zmienić bieg historii. Podziwiam ich nieprzejednany artystyczny punkt widzenia oraz to, że nie sprzeniewierzyły się sobie. Dążę do tego, aby być podobnie autentyczną i w pełni uczciwą.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje